واحدهای صنعتی به نسبت جمعیت کارگری خود در توسعه فضاهای آموزشی کمک کنند

واحدهای صنعتی به نسبت جمعیت کارگری خود در توسعه فضاهای آموزشی کمک کنندفرماندار اردکان در جلسه ۲۲۹ شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش بر توسعه فضاهای آموزشی شهرستان تأکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این نشست، بر لزوم سامان‌دهی فضاهای آموزشی، برآورد نیروی انسانی موردنیاز در آموزشگاه‌ها و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: نرخ رشد جمعیت بالای شهرستان، توسعه فضاهای آموزشی را جزو اولویت‌ها قرار داده است.
 
وی، مهاجرپذیری را مهم‌ترین دلیل افزایش بی‌سابقه تعداد دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از ۱۵۰۰ نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان افزوده می‌شود.
 
رئیس شورای آموزش‌وپرورش شهرستان با بیان این‌که بخش بزرگی از این جمعیت را فرزندان کارگران کارخانجات مختلف تشکیل می‌دهند، ادامه داد: صنایع و واحدهای تولیدی باید به نسبت جمعیت کارگری خود در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و مدارس مشارکت کنند.
 
هادی مقیمی درخصوص اوقات فراغت دانش‌آموزان اظهار داشت: ضروری است آموزش‌وپرورش در طول سال تحصیلی نیازها و علاقه‌مندی‌های دانش‌آموزان را بررسی کرده و در ایام تابستان برنامه‌‌های متناسب را اجرا نماید.
 
وی یادآور شد: ابتکار در برنامه‌ها و عبور از کلیشه‌ها می‌تواند در میزان رضایتمندی دانش‌آموز، خانواده و جامعه مؤثر باشد و پرداختن به حوزه‌های جدید نظیر حقوق شهروندی، گردشگری و محیط‌زیست، ذائقه‌های جدیدی را در دانش‌آموزان ایجاد خواهد کرد.
 
نماینده عالی دولت، توجه به «حقوق شهروندی» را از حوزه‌های مغفول مانده در آموزش و پرورش دانست و گفت: برای تربیت و پرورش شهروندان مطالبه‌گر آموزش حقوق شهروندی باید از مدارس آغاز شود. وی همچنین از مدیریت آموزش و پرورش خواست در طرح اوقات فراغت شهرستان به این مسئله توجه جدی شود.
 
فرماندار اردکان در پایان گفت: با توجه به وجود تعداد زیادی از مدارس بلااستفاده در روستاها با استفاده از ظرفیت قانونی موجود، می‌توان از آن‌ها به عنوان اردوگاه‌های دانش‌آموزی استفاده کرد.