همزمان با روز ملّی روستا/ بررسی مشکلات دو روستا از توابع بخش عقدا با حضور فرماندار اردکان/ اسماعیلی: مردم روستا، مظهر صداقت، یک‌رنگی، تلاش و قناعت‌اند

همزمان با روز ملّی روستا/ بررسی مشکلات دو روستا از توابع بخش عقدا با حضور فرماندار اردکان/ اسماعیلی: مردم روستا، مظهر صداقت، یک‌رنگی، تلاش و قناعت‌اندبه مناسبت روز ملّی روستا، فرماندار اردکان با حضور در روستاهای فخرآباد و خواستکوه از توابع بخش عقدا، با ساکنان این روستاها به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.
 
حسین اسماعیلی در این سفر یک‌روزه، با تبریک روز ملّی روستا، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای گران‌قدر جنگ تحمیلی به‌خصوص شهدای این دو روستا، از مجاهدت‌های اهالی فخرآباد و خواستکوه در همه‌ی عرصه‌ها تقدیر کرد و افزود: مردم روستا، مظهر صداقت، یک‌رنگی، تلاش و قناعت‌اند.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که پرداختن به مسائل و مشکلات روستاها، وظیفه‌ی همه‌ی مسئولین و حقّ مردم است؛ به هدف خود از این سفر اشاره کرد و گفت: فراهم‌آوردن تسهیلات و امکانات زندگی در جهت رفاه روستاییان عزیز، از اقدامات ضروری جهت حفظ روستاها و توسعه‌ی آن‌هاست.
 
اسماعیلی خاطرنشان کرد: هم‌گام با تمامی مسائل دیگر، نوعٍ مشکلات روستا و روستاییان نیز دچار تغییر و دگرگونی گردیده است. وی با تأکید بر وجودٍ شرایط خشک‌سالی در کشور و علی‌الخصوص استان یزد، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های روستاییان را کم‌آبی و بحران آب و به‌دنبال آن، تهدید کشاورزی و اقتصاد آنان عنوان نمود و گفت: با توجّه به اهمّیّت موضوع، درصد قابل‌توجّهی از اعتبارات شهرستان جهت رفع این معضل تخصیص یافته است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان، سپس با اشاره به انجام طرح سرشماری عمومی کشاورزی، از مردم این روستاها خواست با مأموران این طرح همکاری نمایند.
 
فرماندار اردکان در ادامه‌ی این سفر، با حضور در منزل شهید محمّدجواد مرادی در روستای خواستکوه، با خانواده‌ی این شهید گران‌قدر دفاع مقدّس دیدار کرد.
 
در پایان این دیدارها، اهالی به بیان مشکلات و نگرانی‌های خود پرداخته و فرماندار اردکان، برای پی‌گیری و حلّ تعدادی از آن‌ها قول مساعد داد.