همایش نمادین شیرخوارگان حسینی در اردکان برگزارشد

همایش نمادین شیرخوارگان حسینی در اردکان برگزارشد


در نخستین جمعه از ماه محرم‌الحرام

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ، همایش نمادین شیرخوارگان حسینی در هفتمین روز از ماه محرم الحرام مصادف  با روز بستن آب از خیمه های ابا عبدالله الحسین در کربلا ، همزمان با سراسر کشور و به همت هئیت رزمندگان اسلام اردکان و با حضور صدها تن از مادران و کودکان شیرخواره پس از اهدای لباس‌های سبز به نشان سروری به کودکان و شیرخوارگان در حسینیه حماسه سازان عاشورا برگزار شد.
در این مراسم که فرماندار اردکان نیز حضور داشت مداحان و روحانیون اهل‌ بیت عصمت و طهارت(ع) شهرستان با مرثیه سرایی و لالایی خوانی برای حضرت علی‌اصغر(ع)، شهادت سرباز خردسال اباعبدالله الحسین(ع) را در حالی که شماری از مادران با آغوش کشیدن فرزندان شیرخوار خود اشک می‌ریختند، به سوگ نشستند.
گفتنی است همایش شیرخوارگان حسینی با هدف بزرگداشت حضرت علی‌اصغر (ع) و حفظ و زنده نگهداشتن آرمان‌های عاشورا و یاد و خاطره شهدای کربلا به ویژه حضرت علی‌اصغر (ع) هر سال در روز ششم محرم برگزار می‌شود.
حضور مادران با شیرخوارگان خود در این مراسم اوج مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش را نشان می‌دهد و در واقع تجلی مظلومیت اصحاب عاشوراست.

در پایان این مراسم معنوی به اهتمام هیئت رزمندگان اسلام  و فرماندار برای 17 نفر از نوباوه گان و شیر خواران حاضر در مراسم هدایایی در نظر گرفته شد .