همایش نقش نمازدر تولید ملی در اردکان برگزار می شود

همایش نقش نمازدر تولید ملی در اردکان برگزار می شود


فرماندار اردکان خبر داد:

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"درجلسه شورای اقامه نماز که صبح امروز باحضور دبیر شورای اقامه نماز استان و ادارات عضو این جلسه در محل سالن شهید عباسی فرمانداری اردکان برگزار شد با اعلام این خبر گفت:تبیین نقش نماز در مجموعه های صنعتی و کارخانجات و رسیدن به این باور که این واجب دینی باعث افزایش توان افراد برای کارآفرینی،تولید بیشتر و ارتقا معنویت درمجموعه های انسانی می شود ازضروریات امروز جامعه ماست .

     فرماندار اردکان با تاکید بر اصل تدین و دینداری در مردم شهرستان اردکان افزود:اکثر مواقع حضور افراد غیر بومی باعث ایجاد برخی ناهنجاریها و بزهکاری در این شهرستان شده است که با درنظر گرفتن نقش نماز به عنوان بزرگترین آمر بمعروف و ناهی از منکر و ترویج این مقوله خصوصا در دانشگاه ها و مراکز صنعتی و کارخانجات می توان بسیاری از این مشکلات را مرتفع نمود .وی از دبیر شورای اقامه نماز استان خواست تا با دعوت از حجت الاسلام والمسلمین قرائتی جهت سخنرانی در این همایش نسبت به ارتقا بار محتوایی این برنامه هماهنگی نماید.

     فرماندار اردکان بااشاره به تلاش وپیگیریهای صورت گرفته توسط حجت الاسلام" نبی پور" دبیر سابق شورای اقامه نماز استان ،حضور حجت الاسلام "حبیبیان" را بعنوان دبیر جدید در این کسوت خیر مقدم گفت وخواستار توجه هرچه بیشتر مسئولین استان نسبت به بحث نماز در شهرستانها وخصوصا روستاهای محروم و دور افتاده شد .

     در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز استان یزد با تاکید بر امر فرهنگسازی در زمینه نماز برای نونهالان،کودکان و نوجوانان گفت:برنامه ریزی در مهدهای کودک و مدارس برای آموزش و ترویج امر نماز درقالب شیوه های جدید و هنرمندانه نظیر نقاشی،داستان،انیمیشن ،شعرو قصه از مهمترین مواردی است که در اتاق فکر شورای اقامه نماز استان در مورد ان بحث و تبادل نظر گردیده و آماده اجرا می باشد .

    حجت الاسلام حبیبیان ادامه داد:این مهم در شهرستانهایی مثل اردکان نیز که از ظرفیتهای خوبی برای انجام فعالیتهای فرهنگی برخوردار است قابل اجرا خواهد بود .

     درخاتمه حجت الاسلام "حاج اسماعیلی"دبیر شورای اقامه نماز شهرستان اردکان هماهنگی کلیه ارگانهای فرهنگی را برای برگزاری همایش نماز در شهرستان اردکان خواستار شد و متذکر گردید:بهترین زمان برای برگزاری این همایش ماه های مهر وآبان است .

     وی افزود:حضور اقشار مختلف نظیر صاحبان صنایع،کارگران تاثیر گزار،اساتید و دانشجویان،مدیران مدارس و مشاورین و مربیان پرورشی  در این همایش موثر خواهد بود و ان شاالله با اجرای این برنامه شاهد تداوم هرچه بیشتر عطرو بوی نماز در فضای شهرمان باشیم .