همایش ملی قنات، میراث ماندگار و آب در شهرستان اردکان برگزار می‌شود

شناسه : 147907759

همایش ملی قنات، میراث ماندگار و آب در شهرستان اردکان برگزار می‌شودفرماندار اردکان از برگزاری همایش ملی «قنات، میراث ماندگار و آب» در اسفند سال‌جاری در اردکان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان این‌که قنات، از شاهکارهای نیاکان و گذشتگان برای تأمین آب در کویر بوده است؛ افزود: این همایش با هدف توسعه روش‌های سازگاری با کم‌آبی و لزوم مصرف بهینه آب برگزار می‌شود.
 
وی «گردشگری قنات» را یکی از پتانسیل‌های مهم گردشگری پایدار برشمرد و گفت: همایش مذکور در محورهایی چون گردشگری، مسائل فنی نگهداری و احیای قنات‌ها، ابعاد اجتماعی و اقتصادی و افق آینده قنات‌ها تعریف شده است.
 
مقیمی از برگزاری نشست‌های تخصصی حوزه قنات در این همایش خبر داد و گفت: اساتید و پژوهشگران بزرگی چون پروفسور جواد صفی‌نژاد، پروفسور محمدحسین پاپلی یزدی، دکتر هادی خانیکی، دکتر محمدحسین بهشتی و اساتید مطرح دیگر ملی و منطقه‌ای از مهمانان این همایش دوروزه خواهند بود.
 
فرماندار اردکان همچنین برگزاری مسابقه عکس و پوستر، تقدیر از دکتر داوری اردکانی، تقدیر از مقنیان نمونه و پژوهشگران حوزه آب و قنات و... را از دیگر برنامه‌های همایش ملی «قنات، میراث ماندگار و آب» برشمرد.
 
گفتنی است این همایش در روزهای یکم و دوم اسفند به میزبانی دانشگاه پیام‌نور اردکان برگزار می‌شود.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.