همایش ملی صتایع دستی با مضامین قرآنی در اردکان برگزار می شود

همایش ملی صتایع دستی با مضامین قرآنی در اردکان برگزار می شود


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی :

     اولین جلسه هماهنگی این همایش با حضور معاون هنری اداره کل ارشاد در فرمانداری برگزار شد .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "مهدی واحدیان "در اولین جلسه هماهنگی این همایش که صبح امروز با حضور امام جمعه،فرماندار،معاون هعنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وجمع دیگری از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد با اعلام این خبرگفت:این همایش نخستین بار در سال گذشته در مرکز استان یزد برگزار شد و با استقبال فوق العاده بالای هنرمندان سراسر کشور مواجه گردید و با توجه به اینکه زمانبندی این همایش بصورت دوسالانه می باشد مقدمات اجرای این همایش درپایان سال 91 و ابتدای سال 92مد نظر می باشد .

     رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان افزود:ظرفیتهای بسیار بالایی در شهرستان اردکان در زمینه برگزاری این همایش وجود دارد که بایستی از تمامی آنها برای هرچه پربارتر و باشکوهتر شدن این برنامه فرهنگی ملی استفاده نمود .

     در این جلسه همچنین "ورشویی"معاون هنری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن دعوت از تمامی هنرمندان ازسراسر کشور برای شرکت در این همایش گفت:شهرستان اردکان این پتانسیل را دارد که این همایش را حتی از مرکز استان گسترده تربرگزار نماید و اداره ارشاد این شهرستان بعنوان دبیرخانه دائمی این همایش می تواند در سالهای آتی نیز ایفای نقش کند.

     وی هدف از برگزاری این همایش را آشنایی بیشتر هنرمندان رشته های مختلف با مضامین والای قرآنی عنوان کرد و گفت:این همایش با دریافت آثار هنرمندان در 5رشته فرش،نگارگری،خوشنویسی،قلم زنی و معرق در شهرستان اردکان برگزار خواهد شد.

     فرماندار و امام جمعه شهرستان اردکان نیز با ارائه قول مساعد درخصوص برگزاری هرچه بهتر این برنامه برهمکاری کلیه ارگانها و ادارات برای اجرای شایسته آن مشترکا تاکید نمودند.