همایش ترنم همدلی ۲ در روستای انجیرآوند برگزار شد

همایش ترنم همدلی ۲ در روستای انجیرآوند برگزار شد



دومین همایش شورای اسلامی شهرستان اردکان با عنوان «ترنم همدلی» همزمان با نهم اردیبهشت روز ملی شوراها در روستای انجیرآوند از توابع بخش خرانق برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این مراسم که  با حضور اعضای شورای اسلامی روستاها و شهرهای اردکان برگزار شد؛ گفت: اصل تشکیل شوراها، یک اصل فراموش‌شده در قانون اساسی بود که در دولت اصلاحات به صورت ویژه دنبال و اجرایی شد و دولت بخش عمده‌ای از اختیارات خود را به مردم واگذار کرد.
 
وی گفت این موضوع یکی از نمودهای مردم‌سالاری دینی است.
 
فرماندار اردکان با تبریک این روز بیان داشت: شوراها حلقه ارتباطی بین دولت و مردم هستند و هرچه بیشتر اهل تدبیر باشند می‌توانند در کسب رضایت مردم موفق‌تر عمل کنند.
 
وی با بیان این‌که بعد از گذشت ۵ دوره از تشکیل شوراها، این نهاد به بلوغ فکری مناسبی رسیده است؛ افزود: اعضای شورا باید توجه داشته باشند قول‌ها و وعده‌هایی که به مردم داده می‌شود قابلیت اجرایی داشته به دور از هیجان‌زدگی تصمیم‌گیری شود.
 
وی بیان داشت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بهترین مرجع برای انعکاس خواسته‌های مردم است و باید نقش آن‌ها در ایجاد فضای اعتماد بین مردم و دولت پررنگ‌تر شود‌.
 
 مقیمی اظهار داشت: در شرایط کنونی وظیفه خطیری بر عهده شوراهاست و آن جلب مشارکت‌های مردمی در عرصه سازندگی و بسیاری از حوزه‌های دیگر است.
 
وی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور از وجود مشکلات در حوزه اعتبارات سخن گفت و افزود: علی‌رغم اینکه پس از انقلاب زیرساخت‌های خوبی در شهرها و روستاها به وجود آمده اما در حوزه‌هایی مانند اشتغال و آموزش و پرورش و بهداشت به‌ویژه در روستاها هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم.
 
وی به اعضای شوراها توصیه کرد با تسلط به قوانین و اختیارات شوراها، تصمیمات آن‌ها در چارچوب‌های قانونی اتخاذ و در مواردی که موانع قانونی وجود دارد با تعامل و همدلی با مسئولان شهرستان این مشکلات در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم برطرف گردد.