همایش آموزشی روابط عمومی های شهرستان اردکان برگزار شد

همایش آموزشی روابط عمومی های شهرستان اردکان برگزار شد


با حضور فرماندار،شهردار و رییس روابط عمومی استانداری یزد

     سید عبدالمجید قائم محمدی:فعال شدن شورای هماهنگی روابط عمومیهای شهرستان اردکان نشان از مشخص شدن جایگاه و منزلت روابط عمومی در این شهرستان دارد.

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان این همایش به همت روابط عمومیهای شهرداری ،فرمانداری و کانون تبلیغاتی داداردر محل سالن همایشهای مجتمع فرهنگی آیت الله خاتمی بمناسبت روز روابط عمومی برگزار شد.

     مشاور استاندارو رئیس روابط عمومی استانداری یزد در این همایش ضمن تقدیر و تشكر از تمام مسئولین شهرستان افزود: فعال شدن شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان بالاترین افتخار و زیباترین اتفاق در این سال ها بوده است و نشان ازمشخص شدن جایگاه و منزلت این سمت می باشد.

     ' قائم محمدی' تصریح كرد: با همه این پیشرفت ها و سفارشاتی كه مقام معظم رهبری و نیز ریاست جمهوری نسبت به اهمیت دادن به این جایگاه در ادارات و سازمان ها شده است ولی متاسفانه در برخی ارگان ها ، مسئولین روابط عمومی ها با كم مهری روبرو هستند .

     وی از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص توجه و اهمیت به روابط عمومی ها را برگزاری دو جشنواره ، 32 جلسه آموزشی ، مطرح نمودن برخی روابط عمومی شهرستان بعنوان مشاور فرماندار، تشرف تعدادی از روابط عمومی های استان و شهرستانها به مكه مكرمه و مشهد مقدس و ... دانست.

     در این برنامه ،مسئولین و نمایندگان روابط عمومی ادارت ،ارگانهای این شهرستان با شیوه های تبلیغات در روابط عمومی توسط "دکترمحمود رضا مرتضوی"یکی از اساتید این حوزه آشنا شدند.

     مدرس این همایش با اشاره به نقش روابط عمومی برای جذب بازارهای هدف چه در بخش خصوصی و چه در حیطه روابط عمومی اداری افزود: روابط عمومی‌ها با داشتن ایده‌های نو، خلاقیت،‌ تفكرات و نقطه نظرات در ارتقای سطح آگاهی جامعه از طریق برقراری ارتباط با مخاطبان در بستر رسانه‌ها می توانند موثر باشند.

     فرماندار اردكان هم در این همایش با بیان اینكه روابط عمومی ها خارج از انكه در داخل سازمان اثرات خوبی بر جا می گذارنداز بسیاری از شایعات و مشكلاتی كه می تواند حاشیه سازی در یك مجموعه را سبب شود جلوگیری می كنند تصریح كرد : این خود بسیار با اهمیت می باشد.

     'احمد كمالی' ادامه داد: مسئولین روابط عمومی و افرادی كه به نوعی با رسانه ها همكاری می كنند باید خود را علم روز آشنا نمایند و به نحو شایسته پیشرفت كنند .

     وی از مسئولین ادارت خواست كه افراد لایق و مسئولیت پذیر را به این سمت منصوب نمایند تا بتوانند به ایفای نقش بپردازند.

    شهردار اردكان نیز در ادامه به نقش و جایگاه روابط عمومی در ادارات و سازمان ها اشاره كرد و افزود: هنر روابط عمومی در آن است كه باعث تغییر نگرش افراد شود و بتواند نقش سازنده و كلیدی در بوجود آوردن فضای تفاهم ، تعامل و جلب اعتماد داشته باشد.‏

     'محمد علی مروتی' افزود: اطلاع‎رسانی انتظارات و نیازهای مخاطبان درون و برون هر سازمان به مدیران ارشد و بیان دیدگاه‎‎ و برنامه های مسئولان سازمان به مخاطبان از اهم وظایف روابط عمومی در هر سازمان است.

     در این همایش از' علی محمد مزیدی' پیشكسوت روابط عمومی استان یزد و استاد دانشگاه ، ' قائم محمدی' مشاور استاندار و رئیس روابط عمومی استانداری یزد ،‌' مرتضوی' مدیر گروه علوم ارتباطات واحد علوم تحقیقات استان یزد ، ' احمد كمالی' فرماندار اردكان و 'محمد علی مروتی ' شهردار ، تجلیل و با دادن لوح از تلاش های سازنده انها در راستای اهمیت دادن به روابط عمومی ها تقدیر شد.
 

برگزاری کنسرت موسیقی سنتی از دیگر برنامه های این همایش بود.