همایش استانی یوزآسیایی توسط انجمن دوستداران محیط زیست اردکان با همکاری ارگانهای مربوطه برگزار می شود

همایش استانی یوزآسیایی توسط انجمن دوستداران محیط زیست اردکان با همکاری ارگانهای مربوطه برگزار می شود


شهردار اردکان :

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "محمد علی مروتی"در جلسه هماهنگی برگزاری همایش یوز آسیایی که با دعوت انجمن دوستداران محیط زیست در محل دفتر شهردار برگزار شد با اعلام این خبر گفت:حفاظت از محیط زیست جز لاینفک مدیریت شهری است که می تواند در بسیاری از برنامه ریزی های حال و آینده موثر باشد .که این موضوع باید مدنظر همه مسئولین شهرستان قرار گیرد .

     شهردار اردکان ضمن تقدیراز تلاشهای اداره محیط زیست و اهتمام دلسوزانه انجمنهایی نظیر انجمن دوستداران محیط زیست اردکان برای حراست از محیط طبیعی وحیات وحش بکراین شهرستان افزود:یکی از اصلیترین زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی منطقه دره انجیرو منطقه حفاظت شده سیاهکوه در شهرستان اردکان است که تلاش برای حفظ این مناطق در وهله اول و معرفی جلوه های آن در وهله بعد وظیفه مسئولین شهرستان اردکان می باشد .

     وی آمادگی شهرداری را برای همکاری جهت اجرای هرچه بیشتر این همایش اعلام نمود.

     "علی سپهری" دبیر این همایش گفت:همایش استانی یوزپلنگ آسیایی روز پنجشنبه 9شهریور ماه مصادف با همین نام با همکاری دانشکده منابع طبیعی و ادرات محیط زیست،فرمانداری و شهرداری برگزار می شود .

     مدیر انجمن دوستداران محیط زیست اردکان هدف از برگزاری این همایش را معرفی زیستگاه های یوز آسیایی و اهمیت حفاظت از نسل باقیمانده این حیوان در زیستگاه طبیعی خود عنوان نمود و افزود:امیدوارم برگزاری این همایش مقدمه ای برای آغاز یک حرکت جدی و ارزشمند برای توجه بیشتر به این میراث طبیعی و زیستگاه حیاتی آن باشد و انشالله ارگانهای متولی امر در راستای راه اندازی تورهای گردشگری طبیعی برای علاقمندان به محیط زیست در این مناطق اقدام نمایند .

     وی گفت:محتوای این برنامه نگاه دینی و اسلامی به مقوله محیط زیست در کنار دیدگاه های علمی ،تحقیقاتی و پژوهشی به این موضوع می باشد .

     متذکر می شود این همایش روز پنجشنبه مورخ 9/6/91ساعت10صبح در محل سالن اجتماعات دانشکده منابع طبیعی برگزار می شود .