هلال‌احمر از مورداعتمادترین نهادها برای خدمات‌رسانی به نیازمندان است

شناسه : 146164196

هلال‌احمر از مورداعتمادترین نهادها برای خدمات‌رسانی به نیازمندان استبه مناسبت پنجم دسامبر (۱۴ آذر) روز جهانی داوطلبان، جمعی از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر اردکان با هادی مقیمی فرماندار اردکان دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این نشست با بیان این‌که آموزه‌های دینی و اخلاقی ما بر کارهای عام‌المنفعه تأکید ویژه‌ای دارند؛ اظهار داشت: هلال‌احمر از مهم‌ترین و مورداعتمادترین نهادها برای خدمت‌رسانی به هم‌نوعان است.
 
فرماندار اردکان جمعیت ۹۰۰ نفره داوطلبان هلال‌احمر اردکان را یک پتانسیل بسیار قوی برای بهره‌برداری دانست و گفت: هلال‌احمر می‌تواند در تعامل با مدیریت شهرستان نیازهای جامعه را شناسایی و احصا و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کند.
 
نماینده عالی دولت گفت: داوطلبان این سازمان می‌توانند در مباحث حقوق شهروندی، محیط زیست و فرهنگ‌سازی برای مشارکت بیشتر مردم در امور عام‌المنفعه نقشی مؤثر و اساسی ایفا کنند.
 
وی تأکید کرد: انسان‌ها با اهدافی چون دیده‌شدن، تأثیرگذاری و ماندگاری فعالیت می‌کنند و چه بسا با ترویج فرهنگ کمک به هم‌نوع ازطریق منابر و تریبون‌ها، تعداد داوطلبان افزایش یافته و جذب و هدایت کمک‌های مردمی نیز بهبود یابد.
 
فرماندار اردکان تأکید کرد: در بحث فرهنگ‌سازی لازم است کمک‌های خیران و عموم‌ مردم به سمت نیازهای واقعی شهرستان هدایت شود.
 
وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی داوطلبان اظهار داشت: برای ساختن جامعه‌ای تاب‌آور باید سازوکارهای مشخص و دقیقی تعریف شود تا بخشی از آسیب‌های اجتماعی موجود کاهش یابد.
 
مقیمی خاطرنشان کرد: احساس مفیدبودن و اثربخشی در امور داوطلبی، باعث احساس رضایت و درنهایت، افزایش تاب‌آوری در جامعه می‌شود.
 
در این نشست هریک از اعضا به بیان نظرات خود پرداختند و جواد کمال‌آبادی رئیس جمعیت هلال‌احمر اردکان نیز گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این دستگاه ارائه کرد.
 
گفتنی است در پایان، از زحمات «جلال سرافراز» داوطلب پیش‌کسوت و پزشک معتمد جمعیت هلال‌احمر اردکان تقدیر شد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.