نماینده اردکان: جامعه مبتلا به فساد با روح نماز فاصله دارد/ امام‌جمعه اردکان: تنها موعظه اثرگذار؛ موعظه عملی است/ فرماندار اردکان: اجلاس نماز خروجی عملیاتی و کاربردی داشته باشد

شناسه : 158127381

نماینده اردکان: جامعه مبتلا به فساد با روح نماز فاصله دارد/ امام‌جمعه اردکان: تنها موعظه اثرگذار؛ موعظه عملی است/ فرماندار اردکان: اجلاس نماز خروجی عملیاتی و کاربردی داشته باشدنماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پنجمین اجلاس استانی نماز در اردکان گفت: مدیران و معلمانی که الگوی دانش‌آموزان هستند در نمازهای جماعت حضور پیدا کنند و بدانند اجبار هیچ‌گاه جواب نداده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان محمدرضا تابش افزود: جامعه‌ای که در آن نماز موردتوجه است ولی در آن فساد و فحشا و دروغ و ریا وجود دارد، نمازش مناسکی است و مقاصدی نیست و با روح نماز فاصله دارد.

 

نماینده مردم اردکان خاطرنشان کرد: نماز باعث اعتلای روح انسان می‌شود و جامعه‌ای نمازخوان است که منطبق با روح دینی و قرآنی باشد و اگر ابزاری برای سوءاستفاده و ریا و تزویر درآید جلوی رشد جامعه و مردم را می‌گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه برای تشویق دانش‌آموزان به حضور برای اقامه نماز باید آن‌ها بدانند که هدف از خلقت انسان چیست و مقامش چیست افزود: شرایط و محیط مناسب برای نمازخواندن دانش آموزان فراهم شود تا انگیزه بیشتری برای حضور در نماز داشته باشد.

 

نماینده مردم اردکان در مجلس بابیان اینکه دانش آموزان علاقه بسیاری به کارهای مشارکتی و جمعی دارند تصریح کرد: مدیران می‌توانند در مدارس به شکلی عمل کنند که دانش‌آموزان هم فعالیت‌هایی در برگزاری نماز جماعت انجام دهند تا تشویق به حضور در نمازهای جماعت شوند.

 

وی بابیان اینکه فرصت خدمتگزاری به مردم بسیار زودگذر و محدود است ابراز امیدواری کرد که در جهت خدمت شایسته و گسترده و مخلصانه به مردم شایسته باشیم.

 

همچنین امام‌جمعه اردکان با بیان اینکه اگر نماز تقویت شود، بسیاری از مشکلات جامعه رفع می‌شود، گفت: اگر جوانان به سمت خدا بازگردند، می‌بینند که خدای متعال به آن‌ها عنایت دارد.

 

 حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر بابیان اینکه اگر نماز تقویت شود بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد، گفت: وقتی کسی به نماز اهمیت بدهد خدای متعال هم به آن شخص عنایت خواهد داشت و بسیاری از چالش‌های زندگی شخص رفع خواهد شد.

 

وی با تأکید بر اینکه تنها موعظه‌ای که جان‌سوز نیست و در عمق وجودی انسان اثرگذار است، موعظه عملی است، اضافه کرد: اگر مسئولان در عمل نسبت به نماز توجه داشته باشد بدون شک اثر مثبتی در عمق وجود انسان خواهد داشت.

 

شاکر اضافه کرد: اگر مسئولان در قدم‌های خود به نماز توجه و در وقت‌های جلسات به آن توجه داشته باشند تا عمق وجود انسان اثرگذار است اما وقتی در عمل کاری صورت نگیرد اثرگذاری هم نخواهد داشت.

 

فرماندار اردکان نیز در ابتدای این اجلاس با بیان این‌که نماز پرچم مسلمانی ماست؛ بر لزوم آگاه‌سازی نسل جوان از رازهای نهفته در این عبادت تأکید کرد و گفت: باید در جامعه این سؤال ایجاد شود که نمازخواندن از سر ارادت و محبت به پروردگار است یا از سر عادت و وظیفه.

 

بهروز شهابی‌زاد با تقدیر از همکاری همه دستگاه‌ها در برگزاری پنجمین اجلاس استانی نماز با رویکرد دانش‌آموزی؛ میزبانی این دوره از اجلاس را مایه مباهات دانست و ابراز امیدواری کرد حضور روحانیون و علما و مسئولان در این نشست موجب حرکتی روبه‌رشد در زمینه اقامه نماز شود.

 

در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز برای نخستین بار، ۳۰۰ نفر برترین‌ها و شایستگان استان یزد تجلیل شدند.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.