نقش سازمان ثبت‌احوال در تعیین سیاست‌های جمعیتی بی‌بدیل است

شناسه : 146296670

نقش سازمان ثبت‌احوال در تعیین سیاست‌های جمعیتی بی‌بدیل استفرماندار اردکان با اشاره به هفته ثبت احوال (سوم تا نهم دی) و یکصدمین سال تأسیس این سازمان در ایران، گفت: نقش ثبت احوال در سیاست‌گذاری‌ها برجسته و در امنیت ملی نیز بسیار ارزشمند است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در نشستی با رئیس اداره ثبت احوال شهرستان افزود: ثبت احوال به عنوان متولی ثبت وقایع حیاتی توانست همزمان با رشد فن‌آوری و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نقش به‌سزایی در تعالی سازمان و ارائه خدمت به مردم و دستگاه‌های اجرایی ایفا کند.

 

وی اضافه کرد: مسئولان و کارشناسان می‌توانند از آمار و اطلاعات این ارگان بهره گرفته و از آن در جهت کاهش معضلات و مشکلات استفاده کنند.

 

فرماندار اردکان تصریح کرد: این سازمان با فروش اطلاعات و بخشی از آمار به بخش خصوصی، می‌توانست درآمدزایی بسیار خوبی داشته باشد، زیرا آمار و اطلاعات روشن‌کننده‌ی خیلی از مسائل در جامعه است.

 

فرماندار اردکان گفت: چشم را به روی حقایق نمی‌توان بست بلکه باید بستری برای فرهنگ‌سازی ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه مسئولان، مردم و اصحاب رسانه بدانند اگر مشکلی به وجود می‌آید باید به دنبال ارائه راه حل‌ها بود نه اینکه به عنوان یک آسیب دولت را محکوم کنند یادآور شد: آسیب‌ها و مشکلات محصول عملکرد ضعیف همه دولت‌ها و همه ما از گذشته تا حال است.

 

مقیمی با بیان اینکه از سال ۵۷ توسعه و رخدادهای خوبی در کشور صورت گرفت، ادامه داد: باید در مقابل مشکلات شجاعانه ایستاد و برای حل آن اقدام کرد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: مهاجرت‌های غیرقانونی که در دنیا و به ویژه در منطقه خاورمیانه صورت می‌گیرد می‌تواند برای هویت ملی کشورها آسیب‌زا و بحران‌زا باشد؛ لذا نقش سازمان ثبت احوال در این زمینه کلیدی و حیاتی است که باید بتواند هویت ایرانی را در این منطقه پرآشوب حفظ کند.

 

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان افزود: اهمیت ثبت احوال به این دلیل است که ثبت وقایع چهارگانه مهم زندگی انسان در آن رصد می‌شود، بنابراین اداره ثبت احوال با زندگی روزمره افراد ارتباط مستقیم دارد.

 

رقیه کرمانیان با اشاره به نقش ثبت احوال در انتظام‌بخشی به جامعه گفت: این سازمان برای انتظام‌بخشیدن به جامعه نیازمند هماهنگی با ادارات دیگر است.

 

وی تصریح کرد: ثبت احوال از این جهت اهمیت دارد که در حقیقت مرکز آمارگیری دقیق و محلی برای استحکام اسناد بوده و اسناد موجود در آن معرف هویت افراد است.

 

در این نشست جمال موتاب رئیس اداره ثبت احوال اردکان گزارشی از عملکرد ۹ ماهه این اداره ارائه کرد.

 

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.