نقش ثبت‌احوال در برگزاری انتخابات و احراز هویت رأی‌دهندگان انکارناپذیر و حیاتی است

شناسه : 158133802

نقش ثبت‌احوال در برگزاری انتخابات و احراز هویت رأی‌دهندگان انکارناپذیر و حیاتی استفرماندار اردکان در دیدار با مکرمی مدیرکل ثبت‌احوال استان یزد با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر لزوم همکاری ثبت‌احوال به‌عنوان یکی از ارکان اصلی برگزاری انتخابات با ستاد شهرستانی تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان بهروز شهابی‌زاد افزود: رأی مردم براساس باورهای دینی و سیاسی ما و نیز تأکیدات مقام معظم رهبری یک امانت است و ما به‌عنوان برگزارکنندگان انتخابات باید با هر دیدگاه و هر تفکری که داریم این امانت‌داری را به نحو احسن به اثبات برسانیم.

 

فرماندار اردکان اظهار داشت: ثبت‌احوال نقش مهمی در برگزاری سالم انتخابات به‌ویژه درزمینه احراز هویت الکترونیکی رأی‌دهندگان دارد و زمینه‌های برگزاری یک انتخابات سالم و شفاف نیز در اردکان آماده شده است.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان استفاده از تجربه‌های انتخابات گذشته و رفع مشکلات و ایرادات فنی را خواستار شد و از تعامل ثبت‌احوال با ستاد برگزاری انتخابات تقدیر کرد.

 

محمدعلی مکرمی نیز در این نشست بیان داشت: ۸۳۰ هزار نفر در استان یزد واجد شرایط دریافت کارت‌ هوشمند ملی هستند.

 

مدیرکل ثبت‌احوال استان هدف و مأموریت اصلی سازمان ثبت احوال کشور را تأمین کارت هوشمند ملی و تحویل آن پیش از انتخابات دانست و افزود: بهره‌برداری از کارت باید از طریق دستگاه‌های مادر در تهران با ستاد سازمان انجام شود.

 

در این نشست همچنین درخصوص تأمین اعتبار تجهیزات ساختمان جدید ثبت‌احوال شهرستان و نیز تعمیر ساختمان قدیمی برای بهره‌برداری تبادل‌نظر و قول مساعدت از سوی طرفین داده شد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.