نظارت بر استفاده از مصالح بومی در نماسازی و کف‌سازی خانه‌های روستایی

نظارت بر استفاده از مصالح بومی در نماسازی و کف‌سازی خانه‌های روستاییهمزمان با ۲۱ فروردین سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی‌ره، فرماندار اردکان با حضور در بنیاد مسکن شهرستان اردکان، ضمن تبریک این روز، با رئیس و کارمندان این مجموعه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این نشست گفت: دستور امام راحل‌ره مبنی بر تأسیس این بنیاد به فاصله کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی، نشان از اهمیت رسیدگی به محرومان و اقشار ضعیف در نگاه متعالی انقلاب و امام عظیم‌الشأن دارد و نباید این هدف بزرگ فراموش شود.
 
فرماندار اردکان با اشاره به این‌که بنیاد مسکن متولی اصلی ساخت و ساماندهی مسکن در روستاهاست بر ضرورت توجه به نحوه ساخت‌وسازها تأکید کرد و گفت: در دهه‌های اخیر، صنعت گردشگری مورد توجه قرارگرفته و از این منظر، بافت‌های قدیمی روستاها و بوم‌گردی‌ها باید تقویت شوند.
 
وی افزود: در این حوزه، بنیاد مسکن باید با داشتن نقشه راه بر حفظ اصالت میراث فرهنگی و شکل سنتی در روستاها از طریق نظارت بر استفاده از مصالح بومی در نماسازی، کف‌سازی و... نقش‌آفرینی کند.
 
مقیمی با تقدیر از تهیه طرح هادی روستایی برای کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان؛ به وظایف محوله به بنیاد مسکن در این حوزه اشاره و اظهار داشت: در طرح‌های هادی روستایی باید نظارت دقیق و جزئی‌تری در حوزه کاربری‌ها و نیز محدوده روستاها صورت گیرد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان، مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها را مناسب ارزیابی و اظهار امیدواری کرد این رویه همچنان با جدیت ادامه یابد.