نخستین کانون سلامت محلات اردکان در شریف‌آباد افتتاح شد

شناسه : 145215254

نخستین کانون سلامت محلات اردکان در شریف‌آباد افتتاح شدنخستین کانون سلامت محله شریف‌آباد اردکان روز پنجشنبه باهدف ارتقای سلامت مردم محله‌ها و با حضور معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و تعدادی از مسئولان محلی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان محمدحسن لطفی در آیین افتتاح کانون سلامت محله شریف‌آباد اردکان افزود: در راستای جلب مشارکت مردمی در تأمین سلامت، کانون‌های سلامت محله در استان در حال راه‌اندازی است.

 

وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که می‌توان با همکاری مردم در جهت ارتقای سلامت فرد و خودمراقبتی خانواده، محله و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند انجام داد؛ راه‌اندازی کانون سلامت محله است.

 

لطفی اظهار داشت: مردم در این کانون‌ها عضو می‌شوند، آموزش می‌بینند، توانمند می‌شوند و در راستای حل مشکلات خود و محله‌شان مشارکت می‌کنند.

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: مسئولان نیز در کانون‌های سلامت محله حضور پیدا خواهند کرد و با مشارکت گروه‌های خاص مردمی مثل معتمدین و خیرین، مجمع سلامت خیرین تشکیل می‌دهند.

 

این مسئول یادآور شد: مجمع سلامت محله در حقیقت حکم مجلس محله را دارد که مصوبات کانون را تأیید می‌کند و درنهایت برای حل مشکلات محله، جلب مشارکت همگانی را می‌طلبد.

 

لطفی ادامه داد: توافق شد با همکاری شهرداری و شبکه بهداشت و درمان این کار زیر نظر فرمانداری انجام شود و همه شهر را تحت پوشش قرار دهد.

 

وی تصریح کرد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های اجتماعی در راستای سلامت همگانی و اجتماعی استفاده کنیم.

 

وی تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) سلامت استان را ۴۰ مورد بیان کرد و افزود: خیرین یزد در امر سلامت همیشه پیشتاز بوده و هستند.

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد تأکید کرد: در سند جامع سلامت استان ۲۵۰ طرح توسط نهادها و دستگاه‌های مختلف تعریف شد که این طرح‌ها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در سلامت مردم نقش دارند.

 

به گفته لطفی ۲۰ مورد از این طرح‌ها تا پایان سال جاری در استان اجرا می‌شود.

 

در آیین یادشده رقیه کرمانیان معاون فرمانداری اردکان، مسئولان شبکه بهداشت، درمان و دیگر ادارات و گروهی از مردم حضور داشتند.

 

مجموع واحدهای بهداشتی و درمانی استان ۳۴۹ واحد است که شامل ۳۶ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، ۴۹ مرکز خدمات جامع سلامت شهری، ۹۳ پایگاه سلامت و ۱۷۱ خانه بهداشت است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.