مهم‌ترین پیام ۱۲ فروردین 'تأکید بر حق مردم در تعیین سرنوشت خود' است

شناسه : 153502969

مهم‌ترین پیام ۱۲ فروردین 'تأکید بر حق مردم در تعیین سرنوشت خود' استسرپرست فرمانداری اردکان در پیامی، فرارسیدن ۱۲ فروردین سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت. وی در این پیام با اشاره به 'نقش رأی و دیدگاه مردم در مشروعیت نظام' آورده است: 'مهم‌ترین پیام روز همه‌پرسی جمهوری اسلامی تأکید بر حق مردم در تعیین سرنوشت خود است.'
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، متن کامل این پیام بدین شرح است:
 
به نام خدا
وَ نُریدْ انْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْارْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ ائِمَّهً وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ
 
 
یوم‌الله ۱۲ فروردین، یادآور مهر تأیید ۹۸ درصدی ملت بزرگ ایران بر خواست و اراده خود و تعیین 'جمهوری اسلامی' به‌عنوان شیوه حکومت در ایران اسلامی است و همچنان که امام خمینی (ره) فرمودند؛ صبح‌گاه ۱۲ فروردین روز نخستین حکومت الله و از بزرگ‌ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست.
 
 
بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدایی شکل‌گیری انقلاب بر این نکته مهم تأکید نظری و عملی داشتند که مبنای تداوم هر حکومتی، خواست و رضایت مردم است و ۱۲ فروردین به‌همین سبب یک روز تاریخ‌ساز و مهم در تاریخ کشور و نظام ما به‌حساب می‌آید.
 
 
در ۱۲ فرودین سال ۵۸، نظام سیاسی‌ای رسمیت یافت که تفاوت‌هایی ماهوی و اساسی با نظام‌های سیاسی دیگر داشت: حکومتی دینی بر پایه اسلام در کنار دخالت جمهوریت و رأی مستقیم مردم. در چهل‌سال گذشته، برگزاری انتخابات مختلف ریاست‌جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس، شوراها و... نیز نشان داده که نظام جمهوری اسلامی، همچنان در حکومت‌داری 'اراده مردم' را بر سایر موضوعات مقدم می‌شمارد.
 
 
مهم‌ترین پیام روز 'همه‌پرسی جمهوری اسلامی' تأکید بر حق مردم در تعیین سرنوشت خود و ایفای نقش رأی و دیدگاه مردم در مشروعیت نظام و پایه‌گذاری حکومت بر نظر و اراده آحاد جامعه است؛ کما این‌که سخنرانی تاریخی امام خمینی نیز بر این مهم استوار بود که 'هیچ نسلی نمی‌تواند برای نسل آینده، نوع و شکل نظام سیاسی را تعیین کند، مگر آن‌که مورد تصویب نسل جدید قرار گیرد.'
 
 
امروز در آغاز دهه پنجم و نقطه عطف انقلاب اسلامی، بیش از هر زمان دیگری، هم‌بستگی و هم‌افزایی نخبگان و آحاد جامعه با متصدیان امور لازم است. با تجربه به‌دست آمده در ۴۰ سال اخیر، به روشنی می‌دانیم که در همه امور به رأی و نظر مردم نیاز داریم. امید آن‌که با سیاست‌های دولت تدبیر و امید و در سایه راهنمایی‌های مقام معظم رهبری، گام دوم انقلاب استوارتر و با رضایت‌مندی هرچه بیش‌تر مردم برداشته شود.
 
 
علیرضا جدیدی اردکانی 
سرپرست فرمانداری شهرستان اردکان
۹۸/۰۱/۱۱
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.