معرفی رییس دانشکده طب سنتی شهرستان اردکان

معرفی رییس دانشکده طب سنتی شهرستان اردکان


در جلسه شورای اداری شهرستان انجام شد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان،در این جلسه که روز پنجشنبه با حضورامام جمعه اردکان،نماینده مجلس،فرماندار و روسای ادارت و ارگانهای شهرستان اردکان برگزار شد "دکتر مجید امتیازی "از سوی رییس دانشگاه طب سنتی تهران بعنوان رییس دانشکده طب سنتی شهرستان اردکان معرفی شد.

     "دکتر رضا شمس اردکانی"مشاور وزیربهداشت در این جلسه با اشاره به اهمیت ترویج طب سنتی برای ایجاد امنیت بیشتر در مقوله پیشگیری و درمان گفت:خوشبختانه جایگاه این علم برای مقام معظم رهبری مورد عنایت ویژه قرارگرفته است تاآنجا که در این خصوص فرموده اند:خبر تاسیس دانشکده طب سنتی برای من یک مژده است .

     رییس دانشکده طب سنتی تهران در این جلسه با بیان بخشی از تاریخچه طب سنتی افزود:یکی از آفتهای علم در دهه های گذشته این بوده که برخی سعی کرده اند تا بین جایگاه علم و دین تمایز قائل شوند و این درحالیست که پیشرفت علوم درسایه دین محقق گردیده است .وی گفت:طب سنتی خود یک مکتب علمی اسلامی است که بسیاری از علوم را درخود جای داده و در واقع علیرغم طب مدرن که بیشتر مقوله درمان را ترویج می کند این شاخه از علم پزشکی به مقوله پیشگیری توجه بیشتری دارد.

     وی در این جلسه از پیگیریهای دکتر" امتیازی"بعنوان نخستین متخصص طب سنتی ایران برای استقرار این دانشکده در اردکان تقدیر کرد وایشان را بعنوان رییس دانشکده طب سنتی اردکان معرفی کرد .

     نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تلاشهای صورت گرفته در زمینه تاسیس این دانشکده در اردکان را ارج نهاد و ابراز امیدواری کرد که تاسیس این واحد دانشگاهی بتواند گام موثری را در مسیر ارتقا جایگاه طب سنتی در کشور بردارد.

     فرماندار اردکان همچنین در این بخش از جلسه شورای اداری اخذ مجوز این دانشکده برای شهرستان اردکان بعنوان دومین دانشکده طب سنتی در کشور را افتخار آمیز دانست واین مهم را شایسته شهرستان علم محور و فرهنگ مدار اردکان عنوان نمود.