معاون وزیر علوم: علم زمانی برای بشریت نافع است كه معنویت را به دنبال داشته باشد

معاون وزیر علوم: علم زمانی برای بشریت نافع است كه معنویت را به دنبال داشته باشد


نقل خبری از ایرنا

     به گزارش روز جمعه ایرانا ، ' غلامرضا خواجه سروی' در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی بیست و هفتمین جشنواره قرآنی دانشجویان منطقه 4 كشور كه با حضور مدیر شبكه برون مرزی العالم، معاون سیاسی امنیتی استانداری، فرماندار، جمعی دیگر از مسئولین ورؤسای مراكز آموزش عالی اردكان و فعالین قرآنی، دانشجویان و قشرهای مختلف مردم در فرهنگ سرای آیت الله خاتمی(ره) برگزار شد به مقایسه

     جوامع بشری در دنیای اسلام و غرب پرداخت و با اشاره به رسالت دانشگاه ها در تولید علم وتربیت نیروی انسانی افزود: برای تقویت چهارچوب دینی بایستی قرآن وارد زندگی مان و به ویژه در دانشگاه بایستی وارد متن آموزش شود.

     وی همچنین از راه اندازی خانه های قرآن و عترت در دانشگاهها خبر داد و اظهارامیدواری كرد: مجموعه دانشگاهیان شامل دانشجویان، اساتید و كاركنان به تشكیل محافل قرآنی بیش از پیش توجه كنند تا شاهد انتشار تعالیم نورانی این كتاب آسمانی به سایر بخش های جامعه باشیم.

     مدیر شبكه برون مرزی العالم نیز در این مراسم با مرور كوتاهی بر بیداری اسلامی و رویدادهای اخیر كشورهای عربی، به رسالت سنگین این شبكه جهانی دراطلاع رسانی تحولات و تحلیل وقایع پرداخت.

     'سید احمد سادات'، پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه با اسرائیل را یكی از علل اصلی آغاز خیزش اسلامی در منطقه توصیف كرد و افزود: این همه علی رغم نیرو و امكانات اندك حزب الله دربرابر دشمن كاملا مسلح بود.

     مدیر شبكه برون مرزی العالم همچنین با اشاره به ماهیت دینی انقلاب مردمی در كشورهای عربی گفت: به بركت انقلاب اسلامی

     ایران، كشورمان و در رأس آن مقام معظم رهبری به متقدای جوانان انقلابی دراین كشورها تبدیل شده است.

     در پایان این مراسم نیز از سه نفر برتر در 9 رشته كتبی و شفاهی با اهدایلوح تقدیر، تجلیل شد.

     همچنین نفرات اول برگزیده هر رشته به مسابقات كشوری كه اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه رازی كرمانشاه برگزارخواهد راه یافتند.

     پخش دو نماهنگ در خصوص معرفی اردكان و مجتمع آموزش عالی، مرثیه سرایی به مناسب ایام فاطمیه و اجرای تواشیح از جمله دیگر برنامه های اختتامیه جشنواره قرآنی بود.