مصلای نمازجمعه اردکان ساماندهی شود

مصلای نمازجمعه اردکان ساماندهی شود


امام جمعه اردکان

    به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، حجت‌الاسلام سید محمد حسینی پیش از ظهر دیروزدر نشست ستاد نمازجمعه اردکان با بیان اینکه نماز جمعه یکی از مهم‌ترین و با شکوه‌ترین فریضه‌های عبادی سیاسی اسلام است، اظهار داشت: این فریضه باشکوه و جلیل از ابعاد گوناگون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار است.

     وی با اشاره به نقش نماز جمعه در اتحاد ملی و انسجام اسلامی اضافه کرد: نماز جمعه از دوران صدر اسلام نمودی از حاکمیت و اقتدار مسلمانان بوده و در سایه آن وحدت و یکپارچگی مومنین تقویت می‌شود.

     حسینی با بیان اینکه نماز جمعه، تبلیغات سوء و زهرآگین منافقان و دشمنان را خنثی می‌کند، عنوان کرد: نمازجمعه نمایش قدرت سیاسی اسلام است و به خاطر ویژگی موج آفرینی آن ایمان و توحید را تقویت می‌کند.

     وی خاطرنشان کرد: نمازجمعه موجبات امیدواری دوستان و نومیدی دشمنان اسلام و ایران اسلامی را فراهم می‌کند.

     امام جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: نمازجمعه از مناسک اجتماعی اسلام است که هماهنگ‌کننده انگیزه‌ها، افکار و کردارهای آحاد جامعه بر پایه دین است.

     حسینی نمازجمعه را یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و افزود: این فریضه عبادی سیاسی در همگرایی اراده ملی تأثیر به سزایی داشته و دارد.

     وی اضافه کرد: پایگاه‌های نماز جمعه دل‌های خداجوی مردم را به زیور آگاهی می‌آراید و آنها را برای حفاظت از نظام اسلامی بسیج می‌کند.

     حسینی اظهار امیدواری کرد: ستاد نماز جمعه اردکان باید با توجه به تمام تجربیات کسب شده، در نظر گرفتن توانمندی‌های جوانان و دیگر جاذبه‌های فرهنگ غنی دینی در جامعه اسلامی برنامه‌ریزی کند.

     وی بر تکمیل عملیات تکمیل محراب مصلا تاکید و تصریح کرد: در اسرع وقت کاشی‌کاری محراب تکمیل و در زمینه طراحی‌های ساختمانی همجوار مصلی اقدامات مقتضی صورت گیرد.