#هفته_دولت
فرماندار اردکان با اشاره به لزوم توجه به صنایع کوچک و زودبازده برای دستیابی به خودکفایی گفت: هیچ‌گونه مماشاتی در برخورد با صنایع آلاینده نداریم.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان و به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته و به مناسبت هفته دولت، نشست خبری فرماندار اردکان با فعالان رسانه‌ای در سالن شهید حنیف فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
 
بهروز شهابی‌زاد در ابتدای این نشست ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، یاد و خاطره دولتمردان شهید رجایی و باهنر را گرامی داشت و با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور گفت: دشمن با تحریم‌های همه‌جانبه خود، نظام ما را هدف قرار داده است.
 
وی افزود: اقتصاد ما که بیشترین اتکا را به درآمدهای نفتی داشت در حال حاضر با چالشی روبرو شده است که البته می‌تواند برای ما فرصت باشد. الآن چند ماه است که ما اقتصاد بدون نفت را تجربه می‌کنیم و فروش نفت ما بسیار کم و به کشور ما فشار اقتصادی وارد می‌شود که با صبر و تحمل مردم همراه بوده است.
 
فرماندار اردکان بابیان اینکه در این شرایط پروژه‌های عمرانی با مشکل روبرو می‌شود و پیشرفت پروژه‌ها در حد مجاز نیست، گفت: بیش از ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی داشتیم که توزیع‌شده است اما هنوز نقدینگی بابت اجرای پروژه‌ها به دستگاه‌ها نداده‌اند. در سال ۹۷ نیز بخش زیادی از اعتبارات به‌صورت اوراق مشارکتی بوده است که دولت تا سال ۱۴۰۰ تعهد ایجاد کرده است. در سال ۹۸ نیز اکثر اعتباری که داریم در قالب اوراق مشارکت است اما روند اجرایی کشور نشان‌دهنده ثبات نسبی است.
 
افتتاح ۱۲۳ پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در اردکان
وی اظهار داشت: ۱۲۳ پروژه عمرانی بااعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت در شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد ازجمله طرح کارخانه احیای فولاد که یکی از پروژه‌های بزرگ است که امیدواریم با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شود. پروژه گازرسانی به بخش خرانق نیز در حال اجراست و در مرحله اول به ۹ روستای این بخش گازرسانی می‌شود و کار گازرسانی به روستای رباط پشت بادام نیز در فاز دوم قرار دارد. مشکل آب خرانق نیز در حال پیگیری است.
 
شهابی زاد با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مماشاتی در برخورد با صنایع آلاینده نداریم، افزود: در حال حاضر هیچ واحد تولیدی جدید در شهرستان ایجاد نشده و اعتقاد داریم که این شهرستان ازنظر ظرفیت صنعتی تقریباً تکمیل‌شده است. در سه‌ماهه اخیر در محور اردکان به عقدا هیچ مجوز جدیدی صادر نشده است اما در بخش خرانق که باید اشتغال مولد ایجاد شود این ظرفیت وجود دارد که در اینجا سرمایه‌گذاری شود.
 
وی، موضوع مسکن را یکی از مشکلات شهرستان اردکان دانست و افزود: واگذاری زمین تابع شرایط خاصی شده است. در این شهرستان ازنظر چگالی جمعیتی و نفراتی که در این مساحت زندگی می‌کنند بحرانی نیست و فقط اشکال کار این است که افرادی، چندین قطعه زمین در اختیاردارند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به استفاده از ظرفیت و پتانسیل دانشگاهی و نیروهای فکری برای حل مسائل گفت: کارگروه‌هایی که تاکنون در فرمانداری تشکیل‌شده علاوه بر اعضایی که عضو هستند چند نفر از اساتید دانشگاهی نیز در این کارگروه‌ها حضور دارند و از نظرات آن‌ها بهره‌گیری می‌شود. برای برندسازی محصولات اردکان هم کارگروه‌هایی تشکیل‌شده است و محصولات کنجدی به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دارد که امیدواریم این کار نیز به نتیجه برسد.
 
وی افزود: یکی دیگر از چالش‌های بزرگی که در چند ماه اخیر پیگیری شد موضوع باشگاه خاتم بود که از تیم تک‌بعدی به مجموعه ورزش‌های حرفه‌ای تبدیل شد و رشته‌هایی که قهرمان لیگ و کشوری دارند تحت پوشش آن قرار داده‌شده است.
 
شهابی زاد با اشاره به لزوم توجه به روستاها گفت: در سال گذشته حدود ۴ میلیارد تومان در روستاهای فاقد دهیاری هزینه شده بود اما به علت گستردگی و پراکندگی روستاها به هر روستا مبلغ زیادی نرسیده است. اکثر قنوات و جاده‌های این روستاها مرمت و بازسازی‌شده است. بیشترین اقدامات در روستاها با رویکرد احیای کشاورزی و زیرساخت‌ها انجام‌شده است.
 
وی افزود: در خصوص خاموشی چاه‌های کشاورزی در شهرستان مقاومت زیادی شد زیرا معتقد هستیم با توجه به تولید محصولات باغی در این منطقه و آب‌وخاک شور آن نمی‌تواند خاموشی محصولات زراعی را داشته باشد. باید بر مبنای کار علمی به سمت کشت محصولات کم آب خواه تر و پربازده‌تر حرکت کنیم.
 
فرماندار اردکان بابیان اینکه وام‌های اشتغال مولد برای روستاها در حال پیگیری است، تصریح کرد: رونق تولید، راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکیددارند. تولید به این معنی نیست که سراغ کارخانه‌های بزرگ برویم و واحدهای صنعتی بسیار بزرگ ایجاد کنیم بلکه با ایجاد واحدهای کوچک می‌توانیم به خودکفایی برسیم. در این راستا اقدامات مناسبی در حال انجام است که امیدواریم اثرات مثبت آن را شاهد باشیم.
 
وی با اشاره به حضور اتباع و مهاجرین در شهرستان اردکان گفت: ما متأسفانه با این چالش روبرو هستیم و اخیراً هم دستورالعملی آمده است که فرزندان اتباع حتی افراد غیرمجاز هم باید در مدارس ثبت‌نام شوند. برای ساماندهی اتباع، مهمان شهر جدید در حال آماده‌سازی است که این افراد به این مکان منتقل شوند.
 
شهابی زاد در پایان با اشاره به لزوم تکریم ارباب‌رجوع و پاسخگویی مدیران دستگاه‌های دولتی گفت: در موضوع ادارات تلاش شده است که نظم آن‌ها برگردانده شود و مدیران پاسخگو باشند و با توجه به شرایط موجود و اعتباراتی که در اختیارداریم می‌توانیم ادارات را خوب ارزیابی کنیم.
 

nshstbfalanrsn_980605_001-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_002-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_003-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_004-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_005-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_006-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_007-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_008-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_009-1.jpg nshstbfalanrsn_980605_010-1.jpg
بله