مسیر گردشگری روستای توت ایجاد می‌شود

مسیر گردشگری روستای توت ایجاد می‌شودفرماندار اردکان با اشاره به سابقه مذهبی روستای توت در بخش خرانق و مشارکت خیرین در اداره مراسمات دهه آخر صفر در این روستا گفت: جاذبه مذهبی روستای توت رفته‌رفته آن‌را به یک روستای گردشگری تبدیل کرده و باید برای استفاده از این ظرفیت و نیز خدمت‌رسانی بیشتر به مردم استفاده کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی افزود: براساس اعلام پلیس راه، تردد ماهانه در این مسیر ۲۵ هزار دستگاه است که در ماه منتهی به پایان صفر این تعداد به ۶۵ هزار تردد می‌رسد.
 
وی با بیان اعلام تمایل تعدادی از خیران برای انجام برخی اقدامات رفاهی، بر لزوم قانونمندکردن ساخت بناها، موکب‌ها و... در این مسیر تأکید کرد و افزود: بعد از این، هرگونه اقدام عمرانی باید با هماهنگی ادارات و مراجع ذی‌صلاح باشد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان هدف از این تصمیم را کاهش تخلفات احتمالی نظیر تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی عنوان کرد و بیان داشت: پیشنهاد ما تعریف مسیر گردشگری روستای توت و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ساخت اماکن مجاز خدمات‌رسانی در قالب کمپ‌های استاندارد است.
 
فرماندار اردکان اظهار داشت: نظام‌مند کردن ساخت کمپ‌ها در این مسیر به خدمت‌رسانی بهتر و کاهش حوادث رانندگی کمک شایانی خواهد کرد.
 
مقیمی در پایان از اداره میراث فرهنگی خواست با تعیین مشاور، نسبت به تهیه طرح ساختاری، راهبردی و گردشگری این مسیر اقدام شود.