مرکز تحقیقات وسرای سالمندی هرچه زودتر تکمیل و تجهیز شود

مرکز تحقیقات وسرای سالمندی هرچه زودتر تکمیل و تجهیز شود


امام جمعه اردکان درجلسه تودیع و معارفه روسای بهزیستی خواستار شد :

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "حجت الاسلام حسینی"درجلسه تودیع و معارفه روسای اداره بهزیستی اردکان که روز یکشنبه باحضور فرماندار،مدیرکل بهزیستی و تنی چند از مسئولین شهرستان درمحل این اداره برگزار شد؛خواستار تکمیل،تجهیز و راه اندازی هرچه زودتر مرکز تحقیقات سالمندی این شهرستان شد .و اظهار داشت:معطل ماندن این پروژه بیش از این به صلاح نیست و لازم است مسئولین بهزیستی استان در این راستا اقدام عاجل را مبذول کنند.

     امام جمعه اردکان در این مراسم خدمت به اقشار ضعیف و آسیب پذیر اجتماع را بزرگترین رسالت اداره بهزیستی عنوان کرد وبا اشاره به تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب درخصوص خدمترسانی به این قشر افزود:برنامه ریزی در این نهاد باید بگونه ای باشد که محرومیت درخانواده ای تکرار نشود ،بسیاری از مشکلات نظیر بیماریهای ژنتیکی ومعلولیتها بدلیل ناآگاهی افراد ایجاد می شود که این نهادبایستی با تقویت آموزه های خود از تکثیر این بیماریها که مشکلات اجتماعی نظیر فقر و محرومیت را بدنبال دارد ممانعت نماید .

     فرماندار اردکان نیز در این جلسه با اشاره به توسعه فعالیت مجموعه بهزیستی شهرستان اردکان ونامناسب بودن ساختمان این اداره خواستار تامین بودجه جهت احداث ساختمان جدید این اداره شد .

     "احمد کمالی" با تقدیر از زحمات "دکترعلی شاکر"مسئول بازنشسته اداره بهزیستی اردکان به گوشه ای از خدمات ایشان در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن در حوزه بهزیستی اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود این نهاد همواره از تجربیات ارزشمند مدیریتی وی استفاده نماید .وی همچنین برای " جمال پایدار"رییس جدید این اداره آرزوی توفیق نمود.

     مدیرکل اداره بهزیستی استان یزد نیزدراین جلسه با تاکید براهمیت خدمترسانی به سالمندان گفت:کشور ایران جز کشورهای سالمند دنیا است بطوریکه حدود8/7درصد جمعیت این کشور را سالمندان تشکیل داده اند و این آمار در استان یزد حدود7/8درصد است و این استان با دارابودن 85000نفر از لحاظ جمعیت سالمندی رتبه دوم را درکشوردارا می باشد.

     "محمد حسین رحیمی نسب"با اعلام آمادگی برای تجهیز سرای سالمندی اردکان و پذیرش سالمندان در این مرکز جهت ادامه تجهیز این مرکز قول مساعد داد.