مردم باید منافع وجود بنگاه‌های اقتصادی منطقه را در زندگی خود احساس کنند

مردم باید منافع وجود بنگاه‌های اقتصادی منطقه را در زندگی خود احساس کنندعملیات اجرایی ساخت بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی استان یزد در شهرستان اردکان صبح امروز با حضور نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار یزد، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جمعی از مدیران کل و مدیران استان و شهرستانی در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده معماری دانشگاه علم و هنر اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، معاون رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: انسان‌های بزرگی از این بخش از جغرافیای ایران نقش‌های بزرگ و تعیین‌کننده‌ای در سطح ملی داشته‌اند و در پاسخ به احسان این شخصیت‌ها به نظام و انقلاب در این مراسم حضور یافته‌ام.
 
محمدباقر نوبخت با تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم اردکان به نگاه‌های متفاوت در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: در نگاه نخست، دولت صرفاً بسترهای لازم را فراهم می‌آورد و بخش خصوصی به تولید و کسب سود می‌پردازد.
 
وی اقتصاد دولت‌محور را نوع دیگری از نگاه به توسعه دانست و گفت: معتقدیم نگاه معتدل آن است که بخش غیردولتی به پشتوانه سیاست‌گذاری دولت وارد فعالیت افتصادی شود و در مقابل برای جبران خلأها، مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز ایفا کند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با تقدیر از مدیران صنایع شهرستان اردکان گفت: ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد رفاه برای کارگران لازم است؛ اما کافی نیست.
 
وی ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی باید علاوه بر رسیدگی به قشر کارگری، مسئولیت‌های ذاتی خود در برابر منطقه و مردم شهرها را ایفا کنند و مردم منافع وجود این بنگاه‌ها را احساس کنند.
 
نوبخت تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان به وحدت مردم و نظام نیاز داریم و باید کدورت‌ها را به رأفت و محبت تبدیل سازیم.