مراسم تجلیل از معلمین وفرهنگیان

مراسم تجلیل از معلمین وفرهنگیان


در ادامه برنامه های هفته معلم انجام شد
بمناسبت هفته معلم و با هدف تجلیل از مقام شامخ آموزگار مراسم بزرگداشت این مقام طی دو برنامه جداگانه ویژه خواهران و برادران فرهنگی در کانون امام خمینی اردکان برگزار شد .
امام جمعه شهرستان اردکان با شرکت در این مراسم در جمع بانوان فرهنگی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا را تسلیت گفت و با اشاره به سیره و منش زندگی آن بانوی بزرگوار تصریح نمود :فاطمه زهرا معلم بزرگی بود که درس تشیع و پیروی از ولایت را تدریس نمود و همه انسانهای رشد یافته در معنویت شاگرد مدرسه حضرت زهرا هستند .
حجت الاسلام دیداری با گرامیداشت یاد و خاطره علما و معلمان تاریخ ایران انسانهای بزرگی چون شهید مطهری را پرورش یافته مکتب زهرای مرضیه دانست و افزود :مطهری به خوبی نیاز زمان خویش را دریافته بود وبا زبان روز تفکرات التقاطی و مکاتب باطل را به چالش می کشید و با آنها مبارزه می نمود .
طاهر زاده رییس آموزش و پرورش شهرستان اردکان نیز هدف از برگزاری این مراسم را پاسداشت بخش کوچکی از زحمات معلمین عنوان نموده و گفت :ستاد بزرگداشت مقام معلم در شهرستان اردکان سعی نموده در سالهای اخیر با برنامه ریزی شایسته در ایام هفته معلم بخش کوچکی از حق بزرگی که معلمین به گردن اجتماع دارند را ادا نماید .
وی با ایراد سخنانی در جمع فرهنگیان رسالت معلمی را در راس تمامی برنامه های انسان سازی اجتماع قلمداد نمود و گفت :جامعه توسعه یافته در گرو پیشرفت و توسعه فکری و فرهنگی معلمان محقق می شود و هر اندازه معلمان با نیازهای روز جامعه و روشهای نوین آموزشی و تربیتی آشنا تر باشند فاصله بین نسلها کوتاه تر شده و اهداف والای تربیت زودتر محقق می گردد .

در پایان هریک از این دو مراسم از معلمان برتر به تفکیک خواهر و برادر با اهدای جوایزی تقدیر شد و به خانوادهای شهید فرهنگی نیز هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید .