محور برنامه‌های دهه مبارک فجر، وحدت‌آفرینی و تقویت همدلی در آحاد جامعه باشد

محور برنامه‌های دهه مبارک فجر، وحدت‌آفرینی و تقویت همدلی در آحاد جامعه باشدفرماندار اردکان در نشست هماهنگی برنامه‌های سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر لزوم وحدت‌آفرینی در جامعه برای برون‌رفت از مشکلات و ایجاد همدلی در بین مردم تأکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی انقلاب اسلامی را حاصل فداکاری مردم از سال ۴۲ و اهدای خون جوانان این مرزوبوم و شکنجه‌ها و تبعیدهای افراد تأثیرگذار در انقلاب به رهبری امام خمینی‌ره دانست.
 
فرماندار اردکان تصریح کرد: وحدت کلمه و رهبری امام‌ره و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله‌العالی کشور را از حوادث گوناگونی چون جنگ تحمیلی، کودتای نوژه و... به سلامت عبور داده است و وظیفه امروز ماست که انقلاب اسلامی و مناسبت‌های ملی و مذهبی مرتبط با آن را گرامی بداریم.
 
وی با بیان این‌که چند دهه از وقوع انقلاب اسلامی سپری شده؛ تبیین و تشریح دستاوردها و خدمات نظام و انقلاب به نسل‌های جدید را ضروری دانست و افزود: در دولت‌های مختلف خدمات شایانی به کشور ارائه شده است و نمود این تلاش‌ها را در توسعه شهرها و روستاها به وضوح می‌توان ملاحظه کرد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان «وحدت کلمه» را رمز موفقیت در همه عرصه‌ها دانست و با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: امروز بیش از هرزمانی به وحدت و همدلی در جامعه نیازمندیم و لازم است راهپیمایی ۲۲ بهمن و برنامه‌های دهه فجر تجلی وحدت در بین آحاد جامعه باشد.
 
هادی مقیمی لزوم تقویت مشارکت مردمی در برنامه‌ها را یادآور شد و گفت: این پیروزی بزرگ در سایه مشارکت مردم از همه سلایق و گروه‌ها به‌وجود آمده و باید از ظرفیت همه گروه‌های اجتماعی و سیاسی، اقلیت‌های مذهبی و... در اجرای برنامه‌ها استفاده شود.
 
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این نشست حرکت اخیر مردم در راستای محکومیت ناآرامی‌های اخیر کشور را ستود و گفت: بصیرت مردم و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری بار دیگر نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد.
 
سعید زارع گفت: دشمن برای مناسبت‌هایی مانند ۲۲ بهمن نیز برنامه‌ریزی کرده است و ما وظیفه داریم وحدت و انسجام ملی را بیش از پیش به نمایش بگذاریم.
 
مسئول ستاد دهه فجر استان با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر افزود: در فرهنگ عامه، عدد ۴۰ به‌عنوان نماد تکامل و تعالی شناخته می‌شود و در برنامه‌های سال آتی باید برنامه‌ها با خلاقیت و نوآوری بیش‌تری به اجرا گذاشته شود.
 
وی گفت: مشارکت آگاهانه و خودخواسته مردم در راهپیمایی و برنامه‌های بزرگداشت پیروزی انقلاب، ماهیت کاملاً مردمی این انقلاب را نشان می‌دهد و در هیچ‌کجای دنیا نظیر چنین اتفاقی وجود ندارد.
 
زارع در پایان با اشاره به برخی تحرکات، تأکید کرد: باید دقت شود عمل و رفتار ما موجب موج‌سواری دشمنان نشود و همه در جهت تقویت وحدت و انسجام ملی قدم بردارند.