محصولات کنجدی نقشی اساسی و مهم در اقتصاد شهرستان اردکان دارد

شناسه : 148497624

محصولات کنجدی نقشی اساسی و مهم در اقتصاد شهرستان اردکان داردکمیته‌ای مشترک به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار اردکان از چند واحد تولید ارده و حلواارده در سطح شهر اردکان بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان این کمیته به‌منظور بررسی مسائل صنفی و نحوه قیمت‌گذاری محصولات کنجدی و نیز رعایت مسائل بهداشتی و محیط‌زیستی تشکیل شده است.

 

معاون فرماندار اردکان، دوره بازرسی‌های این کمیته را دائمی و در ایام مختلف سال دانست و افزود: با توجه به این‌که سابقه تولید این محصولات در اردکان به سال‌ها پیش بازمی‌گردد؛ پایش کیفیت و نحوه قیمت‌گذاری آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

علیرضا جدیدی اردکانی اظهار داشت: ثبت ملی ارده و حلواارده به نام اردکان، این محصولات را به‌عنوان برندی برای شهرستان تبدیل کرده و با ایجاد مراکز نوآوری محصولات کنجدی؛ امیدواریم درزمینه صادرات بیشتر آن نیز موفق‌تر عمل شود.

 

وی همچنین از برگزاری جشنواره ارده و حلواارده در نوروز آینده خبر داد و گفت: از همه ظرفیت‌های موجود برای معرفی این محصول به هم‌وطنان استفاده می‌کنیم؛ چراکه صنعت محصولات کنجدی، نقش مهمی در اقتصاد مردم اردکان دارد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.