مجموعه پردیسان اردکان برای مرمت و بهره‌برداری به چادرملو تحویل داده شد

شناسه : 161004234

مجموعه پردیسان اردکان برای مرمت و بهره‌برداری به چادرملو تحویل داده شددر مراسمی با حضور سرپرست فرمانداری، نماینده مردم اردکان، مدیرعامل چادرملو و مسئول صندوق حفظ و احیا، پروژه پردیسان اردکان به مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو تحویل داده شد.
 
سرپرست فرمانداری اردکان در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه با بیان این‌که گردشگری یک صنعت پاک و درآمدزاست؛ از پتانسیل‌های گردشگری اردکان به‌عنوان یک منبع درآمد پایدار یاد کرد و گفت: وجود منسجم‌ترین بافت تاریخی زنده کشور در اردکان فرصت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری است.
 
مصطفی پوردهقان‌اردکان اظهار داشت: مجموعه پردیسان اردکان با هدف ایجاد زیرساخت مناسب و مطمئن برای توسعه گردشگری و تأمین نیازهای اقامتی گردشگران داخلی و خارجی در قالب طرح ملی پردیس اجرایی شده است.
 
وی افزود: پردیسان شامل چهار خانه به نام‌های سروری، سنائی، مجد و انصاری است که در در محله تاریخی چرخاب اردکان واقع شده و و دارای قدمتی از دوره صفویه تا دوره قاجاریه است.
 
سرپرست فرمانداری اردکان اظهار داشت: این مجموعه طی قراردادی ۲۵ ساله برای مرمت و بهره‌برداری به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو واگذار گردیده است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.