مانورزلزله درمدرسه راهنمایی بیطرف اردکان برگزار شد

مانورزلزله درمدرسه راهنمایی بیطرف اردکان برگزار شد


بمنظور کسب آمادگی امدادگران وآموزش دانش آموزان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،صبح امروز  بمنظور کسب آمادگیتوسط امدادگران وارائه آموزشهای لازم به دانش آموزان در مقابله با زلزله، مانور زلزله درمدرسه راهنمایی بیطرف برگزار شد .

 

     در این مانور دانش آموزان با به صدا در آمدن زنگ هشدار و شنیدن صدای آژیر خطر در حرکات نمایشی که از قبل آموزش دیده بودندبا راههای مقابله با زلزله آشنا شدند .

 

     شیوه های پناه گیری در محل امن  ،فراراز نقاط پر خطر،انتقال مصدومین و انجام کمکهای اولیه و اطفا حریق  نیز از دیگر مراحل اجرای این مانور بود که  توسط دانش آموزان و گروههای امداد رسان  بنحو مطلوب انجام شد .

 

     فرماندار اردکان درخاتمه این مانور با شرکت در گردهمایی دانش آموزی در زمینه حوادث و بلایای طبیعی هشدار داد و متذکر گردید :حوادث طبیعی همواره در کمین انسان است و وقوع ان امری طبیعی است اما با کسب آمادگی و آموزش می توانیم سوانح و خسارات این حوادث را به حداقل برسانیم .

 

     "احمد کمالی "بر اهمیت و حساسیت کار گروه های امدادی در قالب هلال احمر ،اورژانس وآتش نشانی تاکید ورزید و از تلاشهای این افراد که با به خطر انداخت جان خود باعث نجات دیگران می شوند تشکر کرد .

 

     گفتنی است بیش از 30نفر از امدادگران جوان شهرستان در قالب گروه های هلال احمر ،اورژانس و آتش نشانی در این مانور شرکت کردند .