لزوم تدوین و اجرای طرح‌های علمی با هدف تحکیم بنیان خانواده

شناسه : 157986107

لزوم تدوین و اجرای طرح‌های علمی با هدف تحکیم بنیان خانوادهفرماندار اردکان طلاق را یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد که نتایج آن در سطح خرد متوجه فرد و در سطح کلان متوجه جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان بهروز شهابی‌زاد در سومین جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان ضمن بیان موضوع طلاق به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی، برهم‌زدن تعادل روحی و روانی انسان‌ها در سطح خرد و کاهش انسجام و یکپارچگی اجتماعی در سطح کلان را اساسی‌ترین پیامدهای طلاق دانست.
 
وی گفت: طلاق صرفاً یک موضوع فردی و خانوادگی نیست؛ بلکه تأثیرات مخرب آن کل جامعه را متأثر می‌سازد.
 
شهابی‌زاد افزود: پیامدهای طلاق در ابعاد مختلف فرهنگی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی قابل بررسی است که قطعاً سهم زنان در این پیامدها بیشتر خواهد بود.
 
وی گفت: افسردگی، اضطراب، نگرانی از نوع برخورد اطرافیان، ترس از سرزنش شدن و در بعضی مواقع عذاب وجدان و پشیمانی مشکلات روحی است که زنان را درگیر می‌سازد.
 
فرماندار اردکان با اشاره به کاهش حدود صد و ۶۰ درصدی طلاق در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل بر بررسی علل طلاق، یافتن راه‌های کاهش و پیشگیری از طلاق و سپس برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های علمی در راستای کاهش پیامدهای ناشی از آن تأکید کرد.
 
وی افزود: هرچند شاهد اجرای طرح مشاوره قبل از طلاق هستیم که موارد متعدد سازش زوجین را به همراه داشته؛ اما با توجه به پیامدهای قابل توجه پدیده طلاق تدوین و اجرای طرح‌هایی با هدف تحکیم بنیان خانواده حتی پیش از ازدواج ضروری است.
 
شهابی‌زاد با تأکید بر موضوع طلاق عاطفی  گفت: گرچه طلاق‌های عاطفی در آمارهای رسمی ثبت نمی‌شوند اما پیامدهای ناشی از طلاق عاطفی را نمی‌توان نادیده گرفت.
 
فرماندار اردکان در پایان به بیان گزارشی از برنامه‌های اجراشده در شهرستان اردکان پرداخت. اجرای همایش‌ها، جشنواره‌ها و سلسه کارگاه‌های آموزشی با موضوع مهارت‌های زندگی، روانشناسی خانواده، تحکیم بنیان خانواده، سلامت خانواده، آئین همسرداری، تکنیک‌های مثبت‌اندیشی، اجرای طرح‌های توان‌افزایی، ارتقای تاب‌آوری، توانمندسازی زنان، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد، نشست‌های کتابخوان با موضوع خانواده و همایش‌های پیاده‌روی در کنار مسابقات خانوادگی ازجمله برنامه‌های اجراشده در شهرستان اردکان بود که در این جلسه ارائه شد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.