لزوم برخورد دستگاه‌های مسئول با تغییرکاربری غیرقانونی باغات و اراضی زارعی

شناسه : 162042948

لزوم برخورد دستگاه‌های مسئول با تغییرکاربری غیرقانونی باغات و اراضی زارعیجلسه بررسی کاربری اراضی زراعی و باغات شهرستان اردکان به ریاست مصطفی پوردهقان‌اردکان و با حضور اعضا تشکیل شد.
 
سرپرست فرمانداری اردکان با بیان این‌که حفظ باغات و اراضی زراعی به‌خصوص در اقلیم اردکان حائز اهمیت است؛ برخورد فوری با تخلفات صورت‌گرفته در این حوزه را ازسوی نهادهای مسئول خواستار شد.
 
وی گفت: توسعه شهرها و افزایش جمعیت، کاهش منابع آبی و نیز افزایش قیمت زمین باعث شده تا عده‌ای به‌سوی تغییرکاربری غیرقانونی این اراضی سوق داده شوند.
 
پوردهقان‌اردکان تصریح کرد: براساس تصویب‌نامه هیئت‌وزیران، تکلیف دستگاه‌های متولی در این زمینه مشخص و روشن است و باید مشکلات اجرای این مصوبات و دستورالعمل‌های مرتبط با آن حل شود.
 
وی بیان داشت: در این‌خصوص مدیریت جهاد کشاورزی در موارد تغییر کاربری و ساخت‌وساز غیرمجاز در این اراضی مراتب را به مراجع قضایی اعلام و با متخلفان برخورد می‌شود.
 
سرپرست فرمانداری اردکان در پایان بر لزوم همکاری شهرداران، بخشداران، نیروی انتظامی و... در این زمینه تأکید کرد و گفت: برای حفظ باغات شهرستان، همه دستگاه‌ها باید پای کار باشند.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.