فوت سه نفر از هم‌وطنان در سیل اخیر شهرستان اردکان

شناسه : 162126560

فوت سه نفر از هم‌وطنان در سیل اخیر شهرستان اردکانرئیس کمیته بحران شهرستان از فوت سه نفر از همشهریان و هموطنان در سیل‌های شدید روز گذشته خبر داد.
 
مصطفی پوردهقان‌اردکان گفت: با توجه به حجم بارش‌ها و بروز سیلاب شدید در بسیاری از مناطق شهرستان متأسفانه با وجود اطلاع‌رسانی‌های انجام‌شده و تأکید بر عدم تردد و حضور در مناطق روستایی و ییلاقی، چندین خودرو شامل ۹ نفر از شهروندان اردکانی و هم‌وطنان در مناطق ییلاقی دچار حادثه شدند.
 
فرماندار اردکان افزود: خودروهای گرفتار در سیلاب، نجات پیدا کرده‌اند و عملیات جست‌وجو برای پیداکردن یکی از دو سرنشین خودروی پراید در محور جاده رباط ادامه دارد.
 
رئیس کمیته بحران شهرستان گفت: با تشکیل کمیته بحران در محل مناطق بحرانی و حضور مدیران و اعضای ستاد در بازدید میدانی از مناطق، به‌سرعت عملیات امداد مصدومین و اعزام تجیهزات برای بازگشایی راه‌ها، قنوات و... انجام شد.
 
وی گفت: در این حوادث، بسیاری از راه‌های روستایی، زمین‌های کشاورزی، آثار تاریخی و... دچار صدمات جدی شده‌اند و حجم خسارات در حال تخمین و برآورد است.
 
پوردهقان‌اردکان بیان داشت: متأسفانه ۳ نفر از هم‌وطنان در آب‌گرفتگی‌ها و سیل جان خود را از دست داده‌اند که یکی از آن‌ها، از نیروهای راهداری شهرستان در حین عملیات نجات بوده است. اعضای کمیته بحران شهرستان از ساعات اولیه بارش‌ها در مناطق مختلف حضور داشته‌اند.
 
وی با تقدیر از تلاش نیروهای هلال‌احمر، راهداری، شهرداری‌ها، سپاه و گردان امام‌علی‌(ع) و... در این حوادث گفت: شرایط همچنان بحرانی است و لازم است شهروندان از حضور در مناطق روستایی و ییلاقی خودداری کنند.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.