فعالیت هسته های مردمی ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی در اردکان آغاز شد

فعالیت هسته های مردمی ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی در اردکان آغاز شد


طی جلسه ای با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین قضایی

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان روز یکشنبه طی جلسه ای که باحضور فرماندار اردکان،دادستان،فرمانده نیروی انتظامی وجمعی ازاعضای هسته های ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی شهرستان اردکان درسالن شهید حنیف فرمانداری برگزار شد درخصوص آغاز رسمی فعالیت این هسته ها،نحوه ومحدوده عملکرد آن بر مبنای قانون بحث و تبادل نظر گردید.

     دادستان شهرستان اردکان هدف از تشکیل این ستاد و هسته مرکزی آنرا کاهش برخوردهای قضایی در مواجه با ناهنجاریهای اجتماعی نظیربدحجابی،اعتیاد و ...دانست و افزود:در بسیاری از موارد اگر طبق نظر اسلام واز طریق امر به معروف و نهی از منکر بدون ایجاد تنش اقدام شود بسیاری از معضلات اجتماعی قابل رفع خواهند بود ونیازی به دستگیری و برخورد قهری با افراد نیست .

     "مجید فرهمند زاده"با اشاره به آمار زندانیان شهرستان اردکان اظهار داشت:بکارگیری شیوه پیشگیری و حفاظت اجتماعی که به نوعی دخیل کردن خود مردم و معتمدین آنها در برخورد با ناهنجاریهاست باعث کاهش آمار زندانیان خواهد شد واز انتشار جرم در اجتماع جلوگیری خواهد نمود .وی افزود :مهمترین هدف برای تشکیل ستاد کمک به اصلاح امور قضایی و کاهش انحرافات مطرح در سطح اجتماع وهمچنین کاهش مراجعات به دستگاه های قضایی می باشد که درصورت عملکرد صحیح این ستاد جرائم بطور قابل ملاحظه ای کنترل خواهد شد .

     فرماندار اردکان در ابتدای این جلسه با تبیین بخشی از برنامه ریزها و سرمایه گزاریهای دشمنان برای ایجاد انحراف خصوصا در بین جوانان گفت:دشمن سعی دارد با گرفتن هویت جوانان ما برای خودش درجبهه مقابل سرباز تربیت کند و با این کار به اهداف خود در جنگ نرم دست یابد .

     "احمد کمالی"خودسازی را محور تمامی برنامه ها برای جامعه سازی عنوان نمود و گفت:باتوجه به عمومیت انحرافات و مستثنی نبودن هیچ گروه و دسته ای از انحرافات رایج در اجتماع افراد بایستی قبل از اینکه برای رفع نواقص اجتماع گام بردارند به خودسازی لازم رسیده باشند .

     رییس شورای تامین شهرستان اردکان با اشاره به نقش ارزشمند روحانیت درتربیت واصلاح اجتماعی خواستار همکاری هرچه بیشتر روحانیون شهرستان برای تحقق اهداف این ستاد شد .

     گفتنی است کلیه هسته های مردمی ستاد پیشگیری وحفاظت اجتماعی بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمودند.