فعالیت بزرگترین مجتمع بلدرچین خاورمیانه در اردکان/ تولید سالانه 500 تن گوشت

فعالیت بزرگترین مجتمع بلدرچین خاورمیانه در اردکان/ تولید سالانه 500 تن گوشت


فاتحی در گفتگو با مهر:

 

محمد فاتحی در گفتگو با خبرنگار مهر در اردکان با اشاره به آغاز به کار بزرگترین مجتمع تولید بلدرچین خاورمیانه در اردکان اظهار داشت: این مجتمع با ظرفیت 500 هزار قطعه در هر دوره تولید، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این مجتمع با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای 50 نفر راه اندازی شده که هم اکنون بیش از 10 نفر در آن مشغول به کار هستند.

این تولیدکننده بلدرچین درباره بخشهای مختلف این مجتمع گفت: این مجتمع از ظرفیت پرورش، تولید و بسته بندی بلدرچین برخوردار است.

فاتحی گوشت و تخم بلدرچین را از محصولات این مجتمع عنوان و تصریح کرد: این واحد تولیدی شامل مجموعه جوجه کشی، پرورش، کشتار، بسته بندی و سردخانه است.

پرورش 40 هزار مولد بلدرچین در بزرگترین مجتمع خاورمیانه

مدیرعامل بزرگترین مجتمع تولید بلدرچین خاورمیانه با بیان اینکه 40 هزار مولد بلدرچین در این مجتمع پرورش داده می شود، عنوان کرد: میزان گوشت تولیدی در این واحد 500 تن در سال است که در هیچ یک از مراکز تولید بلدرچین کشور و خاورمیانه چنین ظرفیتی وجود ندارد.

فاتحی با اشاره به خواص غذایی و دارویی گوشت بلدرچین بیان داشت: میزان چربی گوشت این پرنده بسیار کم و میزان پروتئین موجود در آن نسبت به پروتئین گوشت پرندگان و نشخوارکنندگان معمولی پنج تا 10 درصد بیشتر است و به این دلیل بیشتر انواع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می‌ شود.

این تولیدکننده بلدرچین با بیان اینکه گوشت و تخم بلدرچین به لحاظ ارزش غذایی و درمانی، بسیار مورد توجه است، افزود: وجود عناصر معدنی کمیاب و ویتامین های مختلف در گوشت این پرنده، باعث شده است که گوشت آن برای درمان بعضی از بیماریها مانند آسم، تشنج، فشارخون، ضعف اعصاب و ناراحتی های روانی و بی خوابی مفید باشد.

مدیرعامل بزرگترین مجتمع تولید بلدرچین خاورمیانه یادآور شد: گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B6، روی، آهن و سلنیوم است.

خواص تخم بلدرچین چندین برابر تخم مرغ است

مدیرعامل بزرگترین مجتمع تولید بلدرچین خاورمیانه یادآور شد: در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای افراد مسن و از کار افتاده که احتیاج مبرمی به بازیابی سلامت و شادابی روحی و جسمی دارند، مصرف گوشت بلدرچین را تجویز می‌ کنند.

فاتحی با بیان اینکه تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ، ارزش غذایی بسیار بالاتری دارد نیز گفت: یک تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ معمولی دارای پنج برابر فسفر، 7.5 برابر آهن، شش برابر ویتامین تیامین و 15 برابر ویتامین ریبوفلاوین است.

این تولیدکننده بلدرچین عنوان کرد: ترکیبات مغذی این تخم می ‌تواند باعث دفع مواد رادیو اکتیو، فلزات سنگین نظیر سرب و جیوه و مواد زاید از بدن شود.

وی اظهار داشت: مصرف مرتب تخم بلدرچین در بزرگسالان باعث تنظیم دستگاه عصبی، قلب و گوارش شده و سیکل خواب را تنظیم می ‌کند.