فعالیت انجمن چارسوق و فعالان گردش‌گری بر 'معرفی بافت تاریخی اردکان' متمرکز شود

شناسه : 155510710

فعالیت انجمن چارسوق و فعالان گردش‌گری بر 'معرفی بافت تاریخی اردکان' متمرکز شودفرماندار اردکان در دیدار مدیرعامل انجمن چارسوق اردکان، همکاری و تعامل این انجمن را در راستای تدوین سند چشم‌انداز توسعه گردش‌گری اردکان خواستار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان 'بهروز شهابی‌زاد' در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: سمن‌ها به عنوان بازوی دولت در بسیاری از مسائل نقش‌آفرینی می‌کنند و وجه تمایز و نقطه قوت آن‌ها، مردمی‌بودن و استقلال فعالیت‌‌شان است.
 
وی انتخاب انجمن چارسوق کویر اردکان به عنوان سمن برگزیده ملی را نشانه‌ای از پویایی و کارآمدی این انجمن دانست و برگزاری برنامه‌های فرهنگی با دعوت از نخبگان کشوری را از نیازهایی دانست که این انجمن بدان پاسخ داده است.
 
'شهابی‌زاد' با اشاره به فعالیت‌های عمرانی صورت‌گرفته در بافت تاریخی اردکان، ادامه آن‌را از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر خواستار شد.
 
وی افزود: متأسفانه علی‌رغم اقدامات عمرانی، از حوزه نرم‌افزاری و مسئله 'معرفی بافت تاریخی اردکان' غافل شده‌ایم و به همین سبب بسیاری از فرصت‌ها ممکن است از دست برود.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که نمود کار فرهنگی، زمان‌بر است؛ ارائه راهکارهایی برای معرفی هرچه بیش‌تر بافت تاریخی اردکان را یکی از رسالت‌ها و انتظارات از این انجمن عنوان کرد و گفت: در این راستا آماده هر گونه همکاری و تعامل هستیم.
 
شهابی‌زاد در پایان، ارائه برنامه عملیاتی از سوی انجمن چارسوق کویر در حوزه گردش‌گری و نیز هم‌فکری با دستگاه‌های متولی در خصوص تدوین سند چشم‌انداز گردشگری اردکان را خواستار شد.
 
گفتنی است در ابتدای این نشست، 'رضا ملاحسینی اردکانی' مدیرعامل انجمن چارسوق کویر اردکان گزارشی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اهداف این انجمن ارائه کرد.
 
انجمن چارسوق کویر اردکان که در حوزه تاريخ، فرهنگ و ميراث فرهنگی فعالیت می‌کند؛ به‌صورت رسمی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ در قالب سازمان مردم‌نهاد آغاز کرده و در این مدت، موفق به کسب عناوین متعدد استانی و ملی شده است.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.