فروش سیگار و دخانیات در مراکز فاقد مجوز فروش مواد دخانی از سال 91ممنوع شد

فروش سیگار و دخانیات در مراکز فاقد مجوز فروش مواد دخانی از سال 91ممنوع شد


مصوبه جدید جلسه شورای بهداشت شهرستان اردکان

     برمبنای مصوبه جدید شورای بهداشت شهرستان اردکان و قانون ابلاغی در این زمینه فروش سیگار و دخانیات در مراکز فاقد مجوز فروش مواد دخانی ازسال 91ممنوع گردید.

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان "دکتر پورهاشمی اردکانی "در جلسه پنجشنبه شورای بهداشت که با دستور کار هماهنگی جهت اجرای برنامه های بسیج سلامت سال 91تشکیل شد با اعلام این خبر افزود :از سال جدید حدود 25مغازه سوپر مارکت در سطح شهرستان که بیش از 200متر با مراکز اموزشی و مدارس فاصله دارند مجاز به فروش مواد دخانی می باشند و فروش سیگار ،توتون ،تنباکوو...در سایر مراکز فروش و مغازه های سطح شهر ممنوع می باشد.

     دبیر شورای بهداشت شهرستان اردکان با تشریح برنامه های نوروزی این شورا افزود :با تشکیل اکیپ 4نفره گشت مشترک در آستانه نوروز از اماکن عمومی ،رستورانهای بین راهی ،مغازه ها و بقاع متبرکه بازدید بعمل خواهد آمد و با هرگونه تخلفات بهداشتی بصورت ویژه برخورد خواهد شد .

     وی افزود متولیان بازارچه ارائه محصولات فرهنگی و سوغات که هرساله در مدخل ورودی شهر و جنب دانشگاه آزاد برپا می شود نیز بایستی کلیه مجوزهای لازم بهداشتی را دریافت نموده و برمبنای استانداردهای بهداشتی اقدام به فروش و ارائه محصولات خود نمایند .

     "پور هاشمی اردکانی"تاکید کرد اولویت برنامه های شورای بهداشت اردکان در پایان سال تامین سلامت و بهداشت شهروندان و همچنین مسافرینی است که بعنوان مهمان وارد اردکان می شوند که برای تحقق این امر باید تمامی ادارت و ارگانها همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند .

     موضوع استفاده از ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی در مراکز دولتی و ادارات و عدم استعمال دخانیات در اماکن عمومی و ادارات و همکاری مسئولین جهت اجرای قانون جامع کنترل ملی و مبارزه با دخانیات از دیگر دستورکارهای این جلسه بود .