فرهنگ کار دستاوردی که باید در پی تقویت آن باشیم

فرهنگ کار دستاوردی که باید در پی تقویت آن باشیم


مصاحبه فرماندار اردکان با خبرنگار ایرنا

     فرماندار اردکان در مصاحبه با ایرنا با اشاره به نامگذاری سال91 توسط مقام معظم رهبری واهمیت روز کارگر در تحقق عملی شعار حمایت از کار و سرمایه ایرانی افزود:توسعه صنایع و ایجاد روابط نظام مند بین کارگر و کارفرما پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردی به نام فرهنگ کار را بدنبال داشته است که بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری لازمه امروز جامعه ما تقویت این فرهنگ است.

     "احمد کمالی "با بر شمردن بخشی از وظایف و حقوق متقابل کارگر و کارفرما در اجتماع افزود:نظام اقتصاد اسلامی در استقرار عدالت فی مابین این دوقشر با دقت و حساسیت خاصی وارده شده است به گونه ای که اگر این حقوق بصورت درست اداگردد ما شاهد ایجاد عدالت در نظام اشتغال کارگر و کارفرما خواهیم بود .

     وی تصریح کردهنوز در برخی محیطهای کاری شاهد عدم توازن این حقوق در بین این دوقشر هستیم که باعث منفعت یکطرفه و متضرر شدن یکی از این دوطیف می شود .

     فرماندار اردکان گفت:بحمد الله در محیطهایی مثل شهرستان اردکان که فرهنگ قناعت،کسب حلال و نجابت در اکثریت نیروهای کار بومی این شهرستان به چشم می خورد و کارفرمایان نیز در این راستا مراعات لازم را می نمایند مشکلات کارگری کمتر دیده می شود اما این به این معنا نیست که کارگران ما هیچ مشکلی ندارند و ارگانهای متولی حقوق کارگران مثل اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی موظفند تا احقاق کامل این حقوق و رفع مشکلات این قشر تلاش نمایند .

     رییس کمیسیون کارگری شهرستان اردکان بمناسبت روز کارگر از متولیان صنایع و صاحبان سرمایه خواست تا با ایجاد فضای همدلی و توسعه روابط حسنه در تقویت فرهنگ کار سهیم شوند و از این طریق بازدهی تولید و افزایش سرمایه ملی را بصورت توامان محقق سازند .