فرهنگ مهم‌ترین وسیله انتقال هویت ماست

شناسه : 146075989

فرهنگ مهم‌ترین وسیله انتقال هویت ماستفرماندار اردکان گفت: انتظار این است در بخش خرانق با توجه به قدمت دیرینه‌اش و نیز وجود افراد تحصیل‌کرده اهل شعر و ادب، انجمن تشکیل شود و از زیرساخت‌های موجود استفاده و بهره کافی برده شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در شب‌شعری که به مناسبت سالروز بزرگداشت ورود امام رضا (ع) به روستای خرانق برگزار شد، افزود: بدون شک هنر، فرهنگ، ادبیات و شعر می‌تواند تأثیر بسزایی در بازخوانی هویت فرهنگی ما داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: در شهرستان اردکان خوشبختانه انجمن‌های ادبی فعالی وجود دارد و امید است در دیگر بخش‌ها نیز انجمن‌های ادبی تشکیل و گسترش یابد.

 

فرماندار اردکان بابیان اینکه فرهنگ مهم‌ترین وسیله انتقال هویت ماست و کمک‌های قابل‌توجهی به شناساندن مردم و کشور به دنیا کرده است، تصریح کرد: با توجه به قدمت خرانق و همین‌طور آثار باستانی منحصربه‌فردش، می‌توان برنامه‌ریزی لازم را برای ورود هر چه بیشتر توریست‌ها کرد و از طریق ورود گردشگر هم‌شغل ایجاد کرد و هم فرهنگ غنی خودمان را به کشورهای دیگر انتقال داد.

 

مقیمی اظهار امیدواری کرد که این محفل ادبی با برنامه‌ریزی خوبی که صورت می‌گیرد در سال‌های آتی به‌صورت فعال‌تری ادامه پیدا کند.

 

وی یادآور شد: نکته حائز اهمیت محفل امشب این است که ۸۰ درصد بانوان این روستا حضور دارند و این نشان می‌دهد زمینه برای رشد و پیشرفت ادبیات در این بخش وجود دارد.

 

فرماندار اردکان گفت: انجمن‌ها و تشکل‌های ادبی باید به‌صورت منسجم‌تر و سازمان‌یافته‌تر دنبال شود.

 

مقیمی اظهار داشت: تردد امام رضا (ع) از مدینه به مشهد در کشور گرامی داشته می‌شود و وجود خرانق در این مسیر منشأ خیروبرکت برای منطقه است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.