فرهنگ‌سازی عمومی درکنار رعایت الزامات قانونی مهم‌ترین راه کاهش آلودگی هواست

شناسه : 158455092

فرهنگ‌سازی عمومی درکنار رعایت الزامات قانونی مهم‌ترین راه کاهش آلودگی هواستمراسم گرامی‌داشت روز هوای پاک صبح امروز با حضور مسئولان شهرستان در آموزشگاه دخترانه ۱۷ شهریور اردکان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان بهروز شهابی‌زاد در این مراسم بیان داشت: محیط‌زیست به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر در سراسر جهان تبدیل شده و مشکلات و معضلات مربوط به آن نگرانی‌های عمومی را برانگیخته است.

 

وی گفت: رشد روزافزون صنایع و کارخانجات، استفاده گسترده از سوخت‌های فسیلی و خودروهای فرسوده موجود در شهرها، از عوامل عمده آلودگی هواست.

 

فرماندار اردکان اظهار داشت: این شهرستان امروزه به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی استان و کشور مطرح است و پیشرفت صنعتی در عمده زمینه‌ها باعث شکوفایی و رونق اقتصادی و اجتماعی شهرستان شده و اردکان را به‌عنوان یکی از الگوهای رشد صنعتی معرفی نموده است.

 

وی ادامه داد: در کنار آن، مشکلاتی نیز به‌وجود آمده که یکی از آن‌ها آلودگی هوا در برخی روزهای سال به‌ویژه در فصل پاییز و زمستان است.

 

فرماندار اردکان با اشاره به تلاش‌های زیاد و قابل‌توجه در ماه‌های اخیر در جهت حفظ و صیانت از محیط‌زیست به‌ویژه درزمینهٔ کاهش آلودگی، مهم‌ترین گام در این راستا را ایجاد کارگروه تخصصی محیط‌زیست شهرستان دانست که برای اولین بار در بین شهرستان‌های استان در اردکان شروع به فعالیت کرده و متشکل از اساتید دانشگاهی، متخصصین و فعالین محیط‌زیست و رؤسای برخی ادارات مرتبط است.

 

وی تصریح کرد: گام بعدی، ممانعت از صدور مجوز برای برخی صنایع آلاینده جدید است که به‌منظور حفظ سلامت عموم مردم و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست تاکنون با جدیت دنبال می‌شود.

 

فرماندار اردکان تأکید کرد: فرهنگ‌سازی عمومی، رعایت الزامات قانونی و استانداردهای زیست‌محیطی توسط صنایع و معادن موجود در شهرستان، ارتقای کیفیت و تشویق مردم به استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی به‌جای خودروی شخصی، ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه طبق آموزه‌های فرهنگی گذشتگان، توسعه فضای سبز شهری و جلوگیری از تخریب فضای سبز موجود از راهکارهای اساسی و کارگشا در این راستاست.

 

شهابی‌زاد خاطرنشان کرد: مسئولان ادارات ذی‌ربط باید با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق و مدون برای داشتن هوایی سالم و پاک تلاش کرده و با کمک و همکاری مردم شریف و فهیم اردکان آینده‌ای درخور و شایسته را برای محیط‌زیست این شهرستان رقم بزنند.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.