فرماندار اردکان:کمک به خانواده های زندانیان نیازمند از تزاید بزهکاری ممانعت می کند

فرماندار اردکان:کمک به خانواده های زندانیان نیازمند از تزاید بزهکاری ممانعت می کند


انفاق خیرین به زندانیان نیازمند شهرستان اردکان در ماه مبارک رمضان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"در گردهمایی خیرین که شب گذشته  با حضور امام جمعه،معاون مدیرکل زندانهای یزد،مسئولین ندامتگاه اردکان ،تنی چند از مسئولین شهرستان و جمعی از خیرین درمحل فرمانداری اردکان برگزار شد ضمن تقدیر از حمایتهای خیرین برای کمک به زندانیان نیازمند و خانواده های ایشان گفت:این کمکها از تزاید بزهکاری در اجتماع جلوگیری می کند .

     فرماندار اردکان با اشاره به اینکه فقرمادی و فرهنگی  یکی از ریشه های اصلی افزایش جرم در اجتماع است افزود: رسالت انجمن حمایت از زندانیان این است که خانواده زندانیان بی بضاعت را تحت پوشش خود بگیرد تا جرم و بزهکاری به دیگر افراد خانواده منتقل نشود.این کمکها که در بسیاری از موارد به آزادی زندانی نیز منجر گردیده است و در سال گذشته 2نفر از طریق پیگیریهای همین انجمن در اردکان از چوبه اعدام نجات یافتند می تواندنقطه امیدی برای بازگشت نادمین و مددجویان به جامعه و مشاغل تلقی شود و زمینه رشد علمی و معنوی برای خانواده های زندانیان فراهم نموده وازتبدیل شدن خانواده های زندانیان بی بضاعت از حالت فقر به مسکین جلوگیری می نماید.

     وی با بیان این مطلب که انجمن حمایت از زندانیان یک تشکل کاملا غیر دولتی محسوب می شود و هزینه های خود را ازطریق کمکهای خیری و ایجاد شغل برای زندانیان تامین می کند از کلیه خیرین و متمولین شهرستان خواست تا با کمک هرچه بیشتر نسبت به تقویت این انجمن گام بردارند .

     امام جمعه اردکان نیز درگردهمایی خیرین این انجمن به اهمیت انفاق در زندگی خصوصا در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت:ارزشمند ترین انفاق ان است که به دست نیازمند ترین افراد جامعه برسد .

     حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به فعالیتهای انجمن حمایت از زندانیان افزود:این تشکل در راستای شناسایی واقعی زندانیان بی بضاعت و خانواده های آنها گامهای موثری را برداشته است و با تمرکز انفاق،هبه و کمکهای خیرین در این انجمن به نیازمندان واقعی کمک می شود .

     به گفته "صالحی"رییس ندامتگاه شهرستان اردکان سال گذشته مبلغ 100میلیون تومان از محل کمکهای خیری انجمن حمایت از زندانیان به زندانیان نیازمند و خانواده هایشان کمک شده است که این مبالغ در قالب مستمری،آموزش،بهداشت و درمان،انتقال،کمک هزینه تحصیل فرزندان زندانیان و...هزینه گردیده است .

     وی گفت:خیرین در گردهمایی دیروز نیز متعهد شدند تا مبلغ 400میلیون ریال به این انجمن کمک کنند .