فرماندار اردکان رفع مشکل دانشکده علم و هنر را خواستار شد

شناسه : 149444083

فرماندار اردکان رفع مشکل دانشکده علم و هنر را خواستار شدفرماندار اردکان بر رفع مشکلات دانشکده علم و هنر شهرستان با همراهی مسئولان و مردم منطقه تأکید کرد و گفت: اولین قدم برای رفع مشکل دانشکده، اعتمادسازی بین مسئولان و افکار عمومی در خصوص ماندگاری و بقای این واحد آموزشی است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در نشستی با معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد افزود: مدیر باید دائم در محل کارش حضور داشته باشد تا مشکل و درخواست دانشجویان را رفع کند.

 

وی با بیان اینکه ارتباط خوب مدیر با کارکنان و دیگر افراد سازمان می‌تواند زمینه‌ساز جذب بسیاری امکانات عامل رشد و توسعه باشد، تصریح کرد: اگر ارتباط خوبی بین مدیر، کارکنان و دانشجویان نباشد مسلماً تحرک و تحولی هم به وجود نمی‌آید.

 

مقیمی اظهار داشت: با برنامه خوب و داشتن طرح جامع برای رفع مشکلات دانشکده، زمینه همکاری دیگر ارگان‌ها به‌خصوص فرمانداری با آن ایجاد خواهد شد.

 

وی یادآور شد: ایجاد رشته‌های جدید، برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقای آموزش‌های علمی باعث رونق دانشکده خواهد شد.

 

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه دانشکده علم و هنر زمانی بانشاط و پررونق بود و مسئولان هم امکانات خوبی فراهم کرده بودند، تصریح کرد: هم‌اکنون دانشکده با تعداد اندکی دانشجو روبروست که از مجموعه ناراضی هستند.

 

رقیه کرمانیان یادآور شد: بیشتر نارضایتی دانشجویان از نبود رئیس دانشکده در محل کار است که باعث شد که به خواسته‌های آن‌ها توجه نشود.

 

وی درخواست کرد، رئیس جدید دانشکده علم و هنر اردکان حضور دائم در محل کارش داشته باشد و قول هرگونه همکاری را داد و بر ارائه امکانات به دانشکده تأکید کرد.

 

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد هم در این نشست با بیان اینکه دانشجویان سرمایه‌های علمی جامعه هستند، افزود: باید با فراهم کردن بستر مناسب برای تحصیل آن‌ها در دانشگاه‌ها از این سرمایه‌ها حفاظت کرد.

 

محسن برزگری، دانشکده علم و هنر اردکان را یکی از دانشکده‌های علمی برتر در این عرصه یادکرد و اظهار داشت: متأسفانه به دلایلی تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد روزبه‌روز کمتر می‌شود و یکی از دلایل آن تأسیس دانشگاه‌های متعدد در کشور است که اغلب ترجیح می‌دهند در شهر خود ادامه تحصیل دهند.

 

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد دانشجویان دانشگاه غیربومی هستند، تصریح کرد: زمانی که رشته فرش و صنایع‌دستی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه و لباس و تصویرسازی دایر کردیم کمتر دانشگاهی این رشته‌های هنری را داشت و این امر باعث شد تا اغلب دانشجویان از شهروندان کرمان، فارس، شمال ایران، اصفهان و تعدادی هم از استان‌های تهران و البرز باشند.

 

وی اظهار داشت: برخی افراد معتقد هستند به دلیل کمبود دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته‌ها به یزد مرکز استان انتقال یابد، اگر خدمات بهتری ارائه شود و مدیریت را قوی‌تر کنیم خودبه‌خود بستر مناسبی برای تبلیغات و جذب دانشجوی بیشتر فراهم خواهد شد.

 

برزگری ادامه داد: اگر بتوانیم مقطع کارشناسی را دایر کنیم مسلماً شاهد افزایش تعداد دانشجویان دانشکده علم و هنر اردکان خواهیم بود.

 

در این نشست جواد آقاجانی به‌عنوان رئیس جدید دانشکده علم و هنر اردکان معرفی شد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.