فرماندار اردکان:خبرنگاران با درک فرهنگ تغییر، موفق خواهند بود

فرماندار اردکان:خبرنگاران با درک فرهنگ تغییر، موفق خواهند بود


گزارش اجمالی تجلیل از خبرنگاران شهرستان اردکان +عکس

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"درجلسه ای که پایان هفته گذشته بمنظور تجلیل از خبرنگاران شهرستان اردکان و بمناسبت روز خبرنگار در محل سالن شهید عباسی برگزار شد ضمن تقدیر از تلاشهای زاید الوصف خبرنگاران شهرستان اردکان به ذکر نکاتی پیرامون این حرفه مقدس پرداخت و گفت:جامعه پویا و فعال جامعه ای ست که نگاه و دغدغه خبرنگاران متعهد در ان جریان داشته باشد .

     فرماندار ضمن گرامیداشت ایام و لیالی قدر و عرض تسلیت بمناسبت شهادت مظلومانه حضرت علی(ع)از ایشان بعنوان اسوه اهل قلم و یگانه کاتب وحی در اسلام یاد نمود و افزود:خبرنگار جامعه اسلامی باید فرهنگ تغییر را درک نماید و با انتقاد سازنده و موثر بهمراه درنظر گرفتن محدودیتها وجایگاه افراد وبهره گیری از تقوای قلم به قلمفرسایی اقدام کند .

     وی نسبت به پرهیز از سیاه نمایی،القا یاس به جامعه و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین تاکید ورزید و خواستار ارائه ایده های نو در اخبار و گزارشات تحلیلی ازطریق درنظر گرفتن تعالیم ناب اسلام و قرآن گردید.

     امام جمعه اردکان نیز در این نشست با ذکر نکاتی پیرامون اهمیت شبهای قدراین ایام را فرصتی برای خودشناسی و خداشناسی عنوان نمود وبا بیان پاره ای از احادیث و آیات قرآنی پیرامون اهمیت قلم،نویسندگی و ارائه صحیح اخبار افزود:حرفه خبرنگاری از آن جهت که باید منعکس کننده واقعیات جامعه باشد از حساسیت خاص خود برخوردار است .

     حجت الاسلام والمسلمین حسینی با مدنظر قرار دادن اخبار و پیامدهای اجتماعی بعنوان یک امانت که در دست خبرنگار قرار می گیرد گفت:انتظار می رود خبرنگاران واقعیتهای اجتماعی را بدون بزرگ نمایی یا کوچک نمایی منعکس کنند و از درج مطالبی که باعث تخریب و تشویش اذهان می گردد پرهیز نمایند .

     وی تاکید کرد:رشدی که در سایه مدیریت ولایت مطلقه فقیه برای کشور ایران و جامعه اسلامی و جهان تشیع حادث شده است بایستی بیش از پیش در اخبار و روایات خبری منعکس شود تا تبلیغات دروغ رسانه های خارجی که همه در قضیه جلوگیری از الگو شدن نظام اسلامی متفق القول هستند از بین رفته و خدمات واقعی صورت گرفته توسط نظام اسلامی به دنیا القا گردد.

     رییس اداره ارشاد اردکان همچنین در این جلسه از تلاشهای شبانه روزی خبرنگاران و اصحاب رسانه تقدیر نمود و گفت:ملاک دعوت خبرنگاران در این جلسه معرفی سر دبیر نشریات و داشتن کارت رسمی خبرنگاری بوده است .

     در ادامه این جلسه به تعدادی از سئوالات خبرنگاران در زمینه راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران،اعتبارات فرهنگی و خرید کتاب،توجه بیشتر به اخبار فرهنگی و قرآنی،مسائل اقتصادی و بورس،آخرین تحولات در عرصه صنایع شهرستان ،مشکلات افاغنه و...توسط فرماندار اردکان پاسخ داده شد.

     وی در زمینه راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران گفت:این تشکل غیر دولتی باید از طریق تعامل خبرنگاران و هماهنگی بین مطبوعات ایجاد شود و در این خصوص فرمانداری نیز هرگونه حمایت و پشتیبانی لازم را انجام خواهد داد.

     درخصوص برگزاری دوره آموزشی خبر نویسی وتامین هزینه برگزاری این دوره که توسط انجمن اهل قلم اردکان انجام خواهد شد از سوی فرماندار قول مساعد داده شد .فرماندار اردکان درخصوص اعتبارات فرهنگی و خرید کتاب نیزگفت: اعتبارات چشمگیری در این خصوص دراختیار اداره ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفته است که در مقایسه با سالهای گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است .

     فرماندار اردکان همچنین در این جلسه از راه اندازی بورس در شهرستان اردکان خبر داد و با برشمردن مزایای آن وتاثیر تالار بورس در رونق بازارهای اقتصادی خواستار اطلاع رسانی صحیح این موضوع توسط خبرنگاران از طریق مصاحبه و کسب اطلاعات از مراجع دست اندرکار شد.

     کمالی در ادامه به انعکاس هرچه بیشتر اخبار فرهنگی و قرآنی توسط رسانه ها تاکید ورزید و این مهم را جزیی از هویت دینی و اسلامی مردم شهرستان اردکان عنوان نمود .

     در پایان از کلیه خبرنگاران حاضر درجلسه با اهدای کتاب و هدیه تجلیل بعمل آمد.وخبرنگاران در ضیافت افطاری بمناسبت روز خبرنگار شرکت کردند .