فرماندار اردکان: خانواده و مدرسه، دو پایگاه اصلی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان‌اند/ انتظار این است که فرصت طلایی به‌دست آمده منجر به بازگشت جایگاه آموزش و پرورش اردکان گردد

فرماندار اردکان: خانواده و مدرسه، دو پایگاه اصلی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان‌اند/ انتظار این است که فرصت طلایی به‌دست آمده منجر به بازگشت جایگاه آموزش و پرورش اردکان گرددجلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش شهرستان اردکان صبح روز دوشنبه در محل مدیریت آموزش و پرورش اردکان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی در ابتدای این جلسه با تبریک فرارسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان و روز خانواده، گفت: خانواده و مدرسه همواره بعنوان دو رکن و پایگاه اصلی در تربیت و تعلیم دانش‌آموزان نقش داشته‌اند و نمی‌توان یکی را بدون دیگری متصور شد. وی افزود: خانه و مدرسه زمانی می‌توانند رسالت آموزشی و تربیتی خود را به نحو شایسته‌ای انجام دهند که هر یک شناخت کافی از نیازهای جامعه و دانش‌آموزان داشته باشند.


فرماندار اردکان به جایگاه تعلیم و تربیت در اسلام اشاره کرد و افزود: تعلیم و تربیت نه تنها در رشد اخلاقی و عقلانی فرد تأثیرگذار است؛ بلکه عامل رشد و تحول در همه جوامع و زیربنای توسعه است، چرا که اندیشه و تلاش انسان رشدیافته، مبتکر و خلاق، منشأ همه‌ی اصلاحات و پیشرفت‌ها خواهد بود.


اسماعیلی ادامه داد: شهرستان اردکان باید به جایگاه طلایی و شایسته‌ی سال‌های گذشته‌ی خود در عرصه‌ی آموزش و پرورش دست یابد و این مهم، جز با تلاش مسئولین امر و همت و توجه مضاعف خانواده‌ها محقق نخواهد شد. وی با بیان این‌که بودجه عمرانی شهرستان در بخش آموزش و پرورش با رشد بسیار خیره کننده‌ای در سال‌جاری مواجه بوده است، از تلاش همه مسئولین به‌ویژه نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد و گفت: انتظار این است که فرصت طلایی به‌دست‌آمده منجر به خلق موفقیت‌های چشم‌گیر و نیز بازگشت موقعیت و جایگاه آموزش و پرورش اردکان گردد.


فرماندار اردکان در خصوص دبیرستان «شرف» اردکان و مشکلات آن نیز اظهار داشت: دبیرستان ماندگار شرف اردکان، نماد و سمبل آموزش در شهرستان است و با قدمت حدود 90 ساله شخصیت‌های بزرگی را در خود پرورش داده است؛ بنابراین لازم است مشکلات عمرانی این دبیرستان مرتفع گردیده و این مدرسه، همچون گذشته نه‌تنها برای اردکان بلکه برای ایران اسلامی و دنیا افتخارآفرینی کند.


گفتنی است در این جلسه که با حضور امام جمعه محترم و فرماندار شهرستان، شهردار، نایب‌رییس شورای شهر، مدیر آموزش و پرورش و نماینده مدیران مقاطع مختلف تحصیلی، نماینده انجمن اولیا و مربیان شهرستان اردکان و جمعی دیگر از شخصیت‌های فرهنگی این شهرستان برگزار شد؛ از زحمات میرجعفری تقدیر و قاسمی به‌عنوان نماینده آموزش و پرورش در بخش خرانق معرفی گردید.