فرماندار اردکان: توسعه متوازن شهرستان بدون مشارکت فعال زنان محقق نخواهد شد

فرماندار اردکان: توسعه متوازن شهرستان بدون مشارکت فعال زنان محقق نخواهد شدفرماندار اردکان گفت: نگاه حذفی به زنان به معنای حذف نیمی از پتانسیل‌های اجتماع است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی در جلسه‌ای که ظهر شنبه 23 فروردین و در آستانه‌ی روز زن در محل فرمانداری اردکان تشکیل شد؛ گفت: توسعه متوازن شهرستان بدون مشارکت فعال زنان محقق نخواهد شد.
 
فرماندار اردکان در این نشست که با حضور جمعی از بانوان فعال اجتماعی برگزار شد؛ با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه‌ی اسلامی گفت: بانوان ایرانی از ابتدای انقلاب اسلامی همواره هم‌پای مردان در بسیاری از تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه‌ی ما سهیم و اثرگذار بوده‌اند و نگاه حذفی به زنان به‌معنای حذف نیمی از پتانسیل‌های اجتماع است.
 
حسین اسماعیلی سپس به بررسی موانع پیش‌رفت این قشر بزرگ از جامعه در مقاطع مختلف پرداخت و خاطرنشان کرد: همکاری و مشارکت زنان در تصمیم‌گیری‌ها در دولت تدبیر و امید باید بیش از پیش تقویت شود.
 
فرماندار اردکان سپس با اشاره به تشکیل اتاق فکر در شهرستان، اظهار امیدواری کرد از پتانسیل‌های بانوان شهرستان در این بخش به نحو شایسته‌ای استفاده گردد.
 
اسماعیلی در پایان به نقش زنان در نهادینه‌شدن فرهنگ اسلامی در تربیت فرزندان اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا (س)، الگوی بی‌نظیری برای جامعه‌ی ما و تمامی جوامع بشری در این زمینه است و زنان جامعه‌ی ما با الگوگرفتن از شخصیت والای ایشان، می‌توانند زمینه‌ساز رشد و تعالی کشورمان باشند.
 
در ادامه این نشست، هر یک از مدعوین به بیان مشکلات و دغدغه‌های بانوان در شهرستان پرداختند.