فرماندار اردکان: به کودکان بیاموزیم که صلح را باید هرروز تمرین و تجربه کرد

فرماندار اردکان: به کودکان بیاموزیم که صلح را باید هرروز تمرین و تجربه کردفرماندار اردکان در همایش استانی کودکان دیار صلح و گفت و گو که صبح امروز با حضور مسئولان استان و شهرستان در مجتمع فرهنگی هنری حضرت آیت‌الله خاتمی‌ره اردکان برگزار شد؛ ضمن تبریک پیشاپیش میلاد پیامبر اکرم‌ص از ایشان به عنوان پیامبر صلح و گفت‌و‌گو یاد کرد و گفت: در قرن گذشته در ادب فارسی بسیار از صلح و آشتی ستایش شده و آثار ادبی فراوانی در مدح گفتگو تألیف شده است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی هدف از برگزاری  این همایش را یادآوری نیاز جامعه امروز به گسترش فرهنگ صلح عنوان کرد و گفت: فرهنگ صلح را باید از دوران کودکی آموخت و تمرین و تجربه کرد و همه کسانی که با کودکان در ارتباط‌اند باید زمینه‌ساز بسط این فرهنگ در سرزمین خود باشند‌.
 
فرماندار اردکان با تشریح وضعیت کنونی دنیا افزود: امروزه با روی کار آمدن سیاستمداران جنگ‌طلب فاصله اخلاق و انسانیت زیاد شده و خسارات زیادی برای بشریت فراهم آمده است.
 
هادی مقیمی ادامه داد: باید جلوی گسترش جنگ‌افروزی گرفته شود و امروز بیش از هر زمان دیگر به ترویج فرهنگ صلح نیازمندیم.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان یادآور شد: صلح را باید آموزش داد و هر روز آن را تمرین و تجربه کرد و به همین سبب از کودکان به عنوان سفیر صلح و دوستی در خانواده‌هایشان دعوت شده است.
 
مقیمی با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش در اردکان، آن را آغاز حرکت صحیح اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی حوزه صلح در استان دانست و گفت: مفتخریم که اردکان به‌عنوان خاستگاه صلح و گفت‌وگو و زادگاه مبتکر نظریه گفت‌وگوی تمدن‌ها میزبان این همایش و آغازگر این حرکت بزرگ است.
 
فرماندار اردکان در پایان ابراز امیدواری کرد این همایش فتح بابی برای برگزاری همایش‌های بزرگ‌تر و جامع‌تر باشد.
 
گفتنی است همایش یک‌روز کودکان دیار صلح و گفت‌وگو با اجرای برنامه‌های سخنرانی، حرکات ورزشی، موسیقی، نمایش، نقالی‌خوانی و حافظ‌خوانی،‌ بازی‌های بومی و محلی و بوم‌گردی در بافت تاریخی اردکان، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های خلافیت و... در اردکان برگزار شد.
 
مشاور وزیر کشور، استاندار و معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استاندار، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از مدعوین این مراسم بودند.