فرماندار اردکان: با تخریب‌کنندگان بافت تاریخی شریف‌آباد برخورد جدی خواهد شد

فرماندار اردکان: با تخریب‌کنندگان بافت تاریخی شریف‌آباد برخورد جدی خواهد شدفرماندار اردكان در واكنش به تخریب بخشی از بافت تاریخی این شهرستان، از برخورد قاطع با متخلفان دراین مسئله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردكان حسین اسماعیلی با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع)، تخریب بخشی از بافت محله شریف‌آباد را تأسف‌آمیز خواند و گفت: در شرایطی كه هر ساله برای زنده نگهداشتن میراث بشری، دینی و انسانی تلاش می‌شود، ‌نباید تحت عناوین متفاوت، به بافت تاریخی كه بی‌شك بخشی از میراث ارزشمند فرهنگی ماست تعدّی شود.

فرماندار اردكان،‌ بافت تاریخی شریف‌آباد را بستر پاک و مقدسی خواند كه قرن‌های متمادی، عشق به امام حسین(ع) در خشت خشت آن ساری و جاری بوده و سالیان دراز، هموطنان مسلمان و زرتشتی این شهرستان در كنار یكدیگر و در مسالمت كامل زندگی كرده‌اند. وی ادامه داد محله شریف‌آباد، الگوی كاملی از همزیستی فرهنگ‌ها و ادیان مختلف در نهایت احترام متقابل است.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان با تأكید بر این‌كه نمی‌توان با هر وسیله‌ای، نظم موجود در جامعه را مختل ساخت، گفت: با متخلفان در این مسئله، برخورد قاطع و جدی خواهد شد و راه را بر تكرار این مسئله در شهرستان خواهیم بست.

گفتنی است چندی پیش بخشی از بافت تاریخی محله شریف‌آباد شهر اردكان بصورت غیرقانونی تخریب شده بود.