فرماندار اردکان :آمادگی کامل برای میزبانی همایش روناس

فرماندار اردکان :آمادگی کامل برای میزبانی همایش روناسفرماندار اردکان در جلسه کمیته اجرایی همایش روناس که با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل جهاد کشاورزی استان برگزار شد از آمادگی کامل این شهرستان برای برگزاری همایش روناس خبر داد .
کمالی با ذکر پاره ای از موارد پیگیری شده در خصوص پشتیبانی و اجرای همایش گفت :انشا الله با اجرای این همایش ملی در شهرستان اردکان بعنوان بزرگترین تولید کننده گیاه ارزشمند روناس در دنیا گامی به سمت احیا و معرفی این میراث معنوی بر داشته خواهد شد .
وی ابراز امیدواری کرد با انجام این همایش بزرگ علمی مقدمات ثبت معنوی روناس نیز به نام این شهرستان صورت پذیرد .
تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اهمیت موضوع این همایش گستردگی تبلیغات در این راستا را ازطریق شبکه های سراسری صدا و سیما ضروری عنوان نمود و گفت :دراین خصوص آماده رایزنی باآقای ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما می باشیم .
در ادامه مدیر کل جهاد کشاورزی استان با مرور فعالیتهای صورت گرفته برای فراهم نمودن مقدمات این همایش گفت:در هریک از کمیته های 4 گانه همایش شامل کمیته پشتیبانی ،علمی ،تبلیغات واجرایی با تشکیل جلسات جداگانه تقسیم وظایف صورت گرفته است .صالحی در خصوص مقالات ارائه شده به همایش افزود :تا کنون 45عنوان مقاله به دبیرخانه همایش مستقر در جهاد کشاورزی استان ارائه شده است که از این تعداد 30مقاله درهمایش مطرح خواهد گردید .
گفتنی است همایش روناس در تاریخ 28و 29اردیبهشت ماه بصورت دو روز متوالی در فرهنگسرای خاتمی شهرستان اردکان بر گزار خواهد شد .

برگزاری نمایشگاه از تولید تا فرآوری روناس بهمراه نمایش توانمندیهای شهرستان اردکان و سخنرانی اساتید و صاحبنظران مطرح کشور د رخصوص داروشناسی ،رنگرزی ،شوری خاک و... از برنامه های حاشیه این همایش خواهد بود