عملیات استفاده از سرباره‌های صنایع فولادسازی در محور اردکان، نائین متوقف شود

شناسه : 153736633

عملیات استفاده از سرباره‌های صنایع فولادسازی در محور اردکان، نائین متوقف شودسرپرست فرمانداری اردکان، توقف عملیات اجرایی استفاده از سرباره‌های صنایع فولادسازی در محور اردکان - نائین را خواستار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان علیرضا جدیدی اردکانی در نشستی به‌منظور بررسی سرباره‌های فولاد اردکان افزود: صنایع این شهرستان ازجمله ارفع، غدیر ایرانیان، فولاد کیوان، هلال و شمش تارا دارای سرباره‌هایی هستند که در کنار جاده اردکان - نائین و در نزدیکی روستای سروسفلی تخلیه می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: این سرباره‌ها علائمی که برای محیط‌زیست خطرساز باشد ندارند.

 

سرپرست فرمانداری اردکان تصریح کرد: نحوه استفاده سرباره‌های فولادی در اصلاح شیب محور نائین - اردکان به دلیل وجود بیم وقوع پدیده فرسایش خاک در اثر باران‌های موسمی و پخش‌شدن این مصالح در محیط پایین‌دست آبراه‌های منتهی به راه‌ها و همچنین عدم مشخص بودن جزئیات اجرایی این امر (اعم از ضخامت لایه‌ها و میزان کوبیدگی و سایز مصالح مصرفی) نگرانی شهروندان را به همراه داشته است.

 

جدیدی اردکانی درخواست کرد که تا زمان مشخص نمودن جزئیات اجرا و نیز رفع دغدغه مردم این عملیات متوقف شود.

 

استان یزد حدود سه‌هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی و تولیدی دارد که اغلب آن‌ها در دشت یزد - اردکان مستقر هستند. در اردکان هم ۲۴۲ واحد صنعتی و ۷۰ واحد معدنی، مستقر است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.