عملیات احداث 7پروژه عمرانی در بخش عقدا آغاز شد

عملیات احداث 7پروژه عمرانی در بخش عقدا آغاز شد


به نقل از آزانس خبری فارس نیوز


     به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، احمد گنجی صبح امروز در نخستین نشست شورای اداری بخش عقدا در سال جاری که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، دهیاران و رؤسای ادارات شهر و بخش عقدا برگزار شد، اظهار داشت: در بخش عقدا ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت گردشگری وجود دارد که باید در این زمینه برنامه‌ریزی مناسب انجام شود.

     بخشدار عقدا همچنین با اشاره به آغاز عملیات پروژه‌های مختلف ورزشی، عمرانی و راه‌سازی در سال جاری در این بخش از احداث استخر شنا در شهر عقدا خبر داد و اظهار داشت: این استخر با اعتبار 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر سوم ریاست جمهوری و در زمینی به مساحت 500 مترمربع تا 18 ماه آینده احداث می‌شود.

     گنجی همچنین با اشاره به احداث پروژه استخر ذخیره آب در شهر عقدا اضافه کرد: عملیات ساخت این استخر ذخیره آب با اعتبار اولیه 200 میلیون ریال تا یک ماه آینده آغاز می‌شود و برای تکمیل آن به 3 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

     وی ادامه داد: همچنین عملیات احداث استخر ذخیره آب روستای مزرعه‌نو با اعتبار 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از دو ماه گذشته آغاز شده و تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

     گنجی از آغاز عملیات آب و گازرسانی به روستای سرو علیا خبر داد و تصریح کرد: در مجموع برای انتقال آب و گاز به این روستا به طول 15 کیلومتر، 8 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

     بخشدار عقدا همچنین با اشاره به احداث سالن‌های ورزشی در روستاهای مزرعه نو و هفتادر در زمینی به مساحت هزار و 170 متر مربع گفت: این دو سالن ورزشی هر کدام با اعتبار 4 میلیارد ریال از محل اعتبارات دهیاری‌ها و فرمانداری اردکان و با همکاری اداره ورزش و امور جوانان استان احداث می‌شود.

     گنجی همچنین از برگزاری یادواره شهدای بخش عقدا در شهریورماه امسال خبر داد و افزود: یادواره 72 شهید گلگون کفن بخش عقدا با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حسینیه بزرگ شهر عقدا برگزار می‌شود.