طنین زنگ انقلاب در مدارس شهرستان اردکان

طنین زنگ انقلاب در مدارس شهرستان اردکان


درسالروز ورود خاطره انگیز امام خمینی (ره)به میهن اسلامی

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز همزمان با سالروز غرور آفرین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به میهن زنگ انقلاب در مدارس شهرستان اردکان بهمراه تمامی مدارس کشور بصدا در آمد .

    مراسم زنگ انقلاب بصورت نمادین در هنرستان شهید صدوقی اردکان با حضور فرماندار ،رییس آموزش پرورش و جمع دیگری از مسئولین بصدا درآمد .

     در این مراسم دانش آموزان با تجمع در محل صبحگاه مدرسه با اجرای برنامه های متنوع یاد و خاطره 12بهمن را گرامی داشته و برای برپایی جشنهای دهه فجرانقلاب آماده شدند .

     فرماندار اردکان در این مراسم با بیان مطالبی پیرامون جریان شناسی انقلاب توجه دانش آموزان را به اهمیت اصل مبارزه برای ریشه کنی باطل جلب نمود و گفت :محمدرضا شاه عنصر دست نشانده استعمار پیر و استکبار جهانی بود وکشور ایران را به ابزاری برای دستیابی آمریکا و انگلیس به مطامع نامشروع خویش تبدیل کرده بود .آنها به وسیله شاه مردم را استثمار می کردند و تمام سرمایه های ما را به غارت می بردند .

    "احمد کمالی "با اشاره به نفوذ شخصیت امام درقلبهای مردم ایران و همه مسلمانان جهان افزود :بی شک اگر امام نبود معلوم نبود انقلاب چه سرنوشتی پیدا می کرد چرا که بعد از انقلاب مبارزات مردم به رهبری امام خمینی(قدس ) وارد مرحله جدیدی شد ظهور احزابی چون نهضت آزادی و تزویر وابستگان این افراد در انقلاب و در ادامه جنگ تحمیلی و تحریمهای پی در پی باعث شد که مردم این سامان همواره روحیه مبارزه را در خود حفظ کنند.

     وی افزود :امروز هم رهبری معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند که مبارزه ادامه دارد مبارزه در مقابل استکبار ،نبرد نرم وتهاجم فرهنگی دشمن همه حرکتهایی است که برای حفظ انقلاب ضرورت دارد .

     فرماندار اردکان با اشاره به نقش مردم در هدایت انقلاب به مسیر صحیح تصریح کرد :این مردم هستند که با حضور گسترده در صحنه ها پشتیبان نظام و ولایت بوده اند مردم ما انقدر هوشیارند که به هیچ کسی اجازه دستبرد به ارزشهای انقلاب را نخواهند داد وادامه داد:در مجلس ششم عده ای می خواستند رهبری را وادار به عقب نشینی از مواضع انقلاب کنند و جام زهر را به ایشان بنوشانند ولی حمایتهای مردم از ولایت همواره مانع از این مسئله گردید که این مهم را در وقایع پس از انتخابات 88و حماسه نهم دیماه نیز شاهد بودیم .

     وی در خاتمه صحبتهای خود در این مراسم از جوانان و دانش آموزان خواست تا با کسب جایگاه های برتر علمی در دنیا همواره افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ نمایند.

    اجرای سرود ،نماهنگ و پخش کلیپ از دوران انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های مراسم زنگ انقلاب بود .