طرح ورزشی پارک گام در اردکان آغاز شد

شناسه : 143146931

طرح ورزشی پارک گام در اردکان آغاز شدطرح ورزشی پارک‌گام با هدف ارتقای سطح تندرستی و افزایش نشاط در جامعه، روز دوشنبه در مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان و تعدادی از مسئولان محلی این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، رقیه کرمانیان در این مراسم با بیان اینکه رشته‌های مختلف ورزشی تأثیر مثبتی در گروه‌های مختلف سنی و جنسیتی دارد، گفت: بدون تردید آرزوی هر فردی بهبود طول عمر و کیفیت زندگی و سلامتی است.

 

وی اضافه کرد: تقویت سیستم دفاعی بدن، حافظه، اعتماد به نفس و افزایش قدرت تحمل از یک سو و کاهش فشارهای عصبی، افسردگی، اضطراب و احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف همه از نتایج قطعی ورزش صحیح است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با تأکید بر اینکه پیاده‌روی تنها ورزشی است که کمتر کسی می‌تواند به بهانه‌های مختلف از انجام آن شانه خالی کند؛ افزود: پیاده‌روی یکی از مفیدترین و کم‌هزینه‌ترین ورزش‌هاست، کافی است قسمتی از مسیر رفت و برگشت خود را هر روز پیاده طی کنیم.

 

کرمانیان اظهار امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر به همت اداره ورزش و جوانان و شهرداری، مسیرهای سلامت به این منظور تجهیز و ایمن سازی شود.

 

در این طرح شهروندان به شکل مستمر و مشخص‌شده در طول هفته با گردهمایی در یکی از بوستان‌ها یا پارک‌ها به ورزش صبحگاهی می‌پردازند.

 

در طرح پارک گام شهروندان همچنین می‌توانند با نصب برنامه مخصوص این طرح در تلفن همراه خود از طریق مراجعه به سایت hamrahgam.ir میزان فعالیت ورزشی خود را رصد کرده و بر حسب میزان پیاده‌روی و فعالیت ورزشی خود جایزه دریافت کنند.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.